Загальна інформація

Молодь завжди була і залишається найактивнішою та динамічною соціальною групою, яка намагається реалізувати себе у всіх сферах життя суспільства, головним чином у навчальній і науково-дослідній роботі. Серед багатьох студентських конкурсів одними з найбільш цікавих для набувачів вищої освіти є студентські олімпіади.  Відповідно до інформації Інституту модернізації змісту освіти, метою олімпіади є підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошук обдарованої студентської молоді, стимулювання їх творчої праці. Студентські олімпіади проводяться з різних дисциплін та спеціальностей. Студентська олімпіада проводиться у два етапи. Перший етап відбувається у «рідному» навчальному закладі, а місце проведення другого етапу визначається Міністерством освіти України.

Студентська олімпіада є змаганням, що відрізняється від звичних для студентів контрольних робіт та екзаменів, тому як, по-перше, вимагає одночасного виявлення знань та навичок з різних розділів дисциплін, а по-друге, творчого підходу до їх використання.

Щорічно всі вищі навчальні заклади України проводять I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з різних предметів і спеціальностей. Студенти-переможці, які показали найкращі результати, продемонстрували кращі знання і навички, направляються до базових вищих навчальних закладів для участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади. Кожен етап олімпіади складається з двох турів: теоретичного (письмового) та практичного.

Що може набути учасник олімпіади як результат участі в ній? Звичайно, це новий досвід та знання. Це перевірка себе як спеціаліста в умовах необхідності застосування своїх знань та навичок. Це нові знайомства та встановленні професійних та особових взаємовідносин, які можуть вивести учасника олімпіади на нові рівні у професії та житті, створити плани і перспективи, про які до участі в олімпіаді навіть не було й думки. З одного боку, це напруження під час змагань, з іншого боку, це приємні моменти одержання нагород та спілкування з новими друзями.

Учасники та переможці олімпіади одержують дипломи, грамоти, сертифікати учасників. Переможці нагороджуються подарунками, спеціальними призами, грошовими преміями вищого навчального закладу, благодійних фондів, спонсорів (фармацевтичних виробників, аптечних мереж, косметичних компаній).

Досвід проведення студентських олімпіад підвищує статус навчального закладу, а участь в олімпіадах – статус самих студентів, майбутніх фахівців і вчених. Зазвичай студенти, що вибороли перемогу на олімпіаді – це всебічно розвинені молоді люди, надія, гордість і майбутнє кожного колективу вищого навчального закладу. Саме вони є резервом висококваліфікованих фахівців, які будуть розвивати науку і освіту України.