Закордонні відрядження 

Алгоритм оформлення закордонного відрядження

Зразок службового подання на відрядження 

Шаблон звіту про відрядження 

Активний розвиток фармацевтичної галузі та євроінтеграційні процеси в галузі освіти в цілому передбачають нові підходи до підготовки фармацевтичних кадрів у вищих навчальних закладах.

З метою реалізації поставлених задач є доцільним вивчення питань стосовно науково-методичної роботи та організації навчального процесу фахівців в галузі фармації, обмін досвідом щодо питань наукового співробітництва із профільними вищими навчальними закладами закордонних країн.

З метою проведення активної профорієнтаційної роботи щодо залучення на навчання іноземних громадян протягом року делегації НФаУ відвідали низку країн ближнього зарубіжжя, Африки та Близького Сходу. Проведені презентації університету в профільних середніх навчальних закладах, у ВНЗ-партнерах, організовані зустрічі на рівні Міністерств охорони здоров’я, вищої освіти та Посольств. Проведена широкомасштабна профорієнтаційна робота, направлена на збільшення контингенту іноземних студентів, насамперед, із країн ближнього зарубіжжя в наступному році, із проведенням лекцій майстер-класу викладачами НФаУ.

 

26-30 березня 2018 р. завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії  Національного фармацевтичного університету проф. Кабачний В.І. здійснив відрядження до Литовської Республіки за договором від 24.11.2017 р. між Національним фармацевтичним університетом та Сільгосподарською палатою Литовської Республіки.

Мета відрядження – участь в проведенні експериментальних випробувань технології використання запропонованих НФаУ екологічно чистих активаторів врожайності, налагодження наукового співробітництва між НФаУ та зацікавленими установами Литовської Республіки в галузі іноваційних наукових досліджень (різноманітних екологічно-безпечних біотехнологій). 

За результатами відрядження налагоджені звязки з науковцями та виробниками агробіологічної продукції, обговорено напрямки можливої спіпраці, укладено договоір про співпрацю.

 

12-13 березня 2018 р. завідувач кафедри фармакотерапії проф. Кіреєв Ігор Володимирович взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «PRO2TEST» за запрошенням Akebia Therapeutics Inc. (м. Прага, Чеська Республіка).

Під час конференції розглядались питання особливостей фармакокінетики та фармакодинаміки дарбепоетину та ададустату, ефективність та безпечність їх терапевтичного використання; схеми фармакотерапії під час хронічного захворювання нирок для корекції анемії, при коморбідних станах; використання апарату HemoCue для експрес-визначення рівня гемоглобіну з метою подальшого коригування його кількості в залежності від перенесених коронарних та тромбоемболічних випадків.

Під час візиту до Чехії було передано угоду з НФаУ щодо навчально-методичної та наукової співпраці з метою узгодження із керівництвом фармацевтичного факультету Карлів університету, м. Градец Карлів. Запланований візит до Чехії делегації НФаУ найближчим часом з метою обговорення питань сумісної участі у проектах  грантової програми Еразмус+.

 

16-25 лютого 2018 р. за запрошенням Фламандської організації молодих вчених ”Jong-KVCV“ делегація Національного фармацевтичного університету  здійснила відрядження Королівства Бельгія з метою участі у Міжнародній конференції “ChemCYS 2018”.

Склад делегації НФаУ: співробітників кафедри фармацевтичної хімії: завідувач кафедри, професор Георгіянц Вікторія Акопівна, доцент Бевз Наталія Юріївна, доцент Гарна Наталія Василівна, аспірант Безрук Іван Володимирович, аспірант Доброва Анна Олегівна; співробітники кафедри якості, стандартизації та сертифікації ліків Інституту підвищення кваліфікації  спеціалістів фармації НФаУ: завідувач кафедри, професор Гарна Світлана Василівна, доцент Міщенко Володимир Анатолійович, асистент Матерієнко Анна Сергіївна; завідувач Державної науково-дослідної лабораторії з контролю якості лікарських засобів Губарь Світлана Миколаївна.

Протягом відрядження було здійснено візити до Гентського та Антверпенського університетів на факультети фармацевтичних наук.

Під час візиту відбулася зустріч із завідуючим кафедрою медичної хімії професором Коеном Аугустинсом та обговорено шляхи можливої співпраці.

Це була чудова нагода ознайомитись з особливостями фармацевтичної освіти у Бельгії: майбутні фармацевти починають свою підготовку з бакалавра фармацевтичних наук. Під час цієї навчальної програми студент отримує загальні та наукові компетенції, а також базові знання з основних лікарських препаратів (“фармацевтичні знання”) та захворювань (“медичні базові знання”). Отримавши рівень бакалавра, фармацевти можуть продовжити освіту за двома початковими магістерськими програмами. У магістратурі з фармацевтичної допомоги акцент робиться на зв’язках між пацієнтом-фармацевтом, лікарем-пацієнтом та постачальником послуг з лікування-пацієнтом. Ця програма готується насамперед для роботи в аптеці або в лікарні, можливо, після проходження курсу підвищення кваліфікації (Master after Master) в лікарняній аптеці. Це також може призвести до кар’єри наукового дослідника, роботи з урядом тощо. Магістр з розробки лікарських препаратів зосереджується на самому препараті, а не на пацієнт-орієнтованому контексті. Студенти, які більш орієнтовані на галузь, мають тенденцію вибирати для себе напрямок магістра з розробки лікарських препаратів, часто з подальшою програмою підвищення кваліфікації (Master after Master) в промисловій аптеці.

21-23 лютого делегація взяла участь у роботі конференції «ChemCYS 2018» у м. Бланкенберге.

В перший день було відвідано лекцію нобелівського лауреату з хімії, доктора наук, професора Бернарда Ферінги на тему: «The Art of Building Small».

На постерній сесії представлено постери асистента кафедри Якості стандартизації та сертифікації ІПКСФ Матерієнко Анни Сергіївни на тему «Development of control methods for studying pollutions of pharmaceutical production in wastewater» та доцента кафедри Якості стандартизації та сертифікації ІПКСФ Міщенка Володимира Анатолійовича на тему «Anticonvulsant activity of herbal substances».

На другий день конференції відбулась лекція доктора наук, професора хімії Ноттінгемського університету сера Мартіна Полякоффа «Towards Greener Photochemistry».

Також в цей день аспіранти кафедри фармацевтичної хімії Безрук Іван Володимирович та Доброва Анна Олегівна презентували усні доповіді на теми: «Using of the HPLC Method for Quantitative Determination of Active Pharmaceutical Ingredients in the Process of the Industrial Synthesis» та «Study of Doxycycline Interaction with Some Mineral Waters and Drinks» відповідно. Крім того, свої постерні доповіді представили професори Гарна Світлана Василівна та Георгіянц Вікторія Акопівна, доценти Гарна Наталія Василівна, Бевз Наталія Юріївна, Губарь Світлана Миколаївна.

В заключний день конференції були відвідані майстер-класи та семінари, а також лекція доктора наук, професора Джо ван Гіндерахтера «Becoming Immune Against Cancer: Development of Anti-Cancer Vaccines».

 
 

11 – 28 лютого 2018 р. за запрошенням Литовської фармацевтичної асоціації декан факультету підвищення кваліфікації Інституту підвищення кваліфікації фахівців фармації Національного фармацевтичного університету, кандидат фармацевтичних наук, доцент Великий Дмитро Львович відвідав Литовський університет наук здоров’я (м. Каунас, Литовська Республіка).

Мета вдрядження:  ознайомлення з досвідом післядипломної освіти фахівців фармацевтичної галузі, що накопичений в Литовському університеті наук здоров’я, з досвідом роботи професійних асоціацій Республіки Литва (м. Вільнюс).

В процесі відрядження доц. Великий Д.Л. ознайомився з нормативною базою та її практичною реалізацією, що регулює безперервний професійний розвиток спеціалістів фармації Литовської Республіки.

Фармацевтична освіта в Республіці Литва є триступеневою: до- та післядипломна фармацевтична освіта (підвищення кваліфікації) та безперервний професійний розвиток.

Післядипломна фармацевтична освіта триває від 1 до 10 років. Вимоги до неї окреслені в загальнодержавних стандартах вищої фармацевтичної освіти. Відповідальність з підготовки покладається на ВНЗ, МОЗ, професійні асоціації.

Безперервний професійний розвиток триває 30-40 років, тобто протягом усієї трудової діяльності спеціаліста. Відповідальність покладається особисто на фармацевта, Литовську фармацевтичну асоціацію, Міністерство охорони здоров’я та ін.

Роль різних організацій в безперервному професійному розвитку фармацевтів:

  1. Керівні органи охорони здоров’я (семінари, стажування на робочому місці, товариства).
  2. Вищі навчальні заклади (нові технології, лекції, семінари).
  3. Литовська асоціація фармацевтів, міжнародні програми ( конгреси, конференції, стажування за кордоном).

Право вибору форми безперервної професійної освіти залишається безпосередньо за фармацевтом.

Підтвердження професійної компетентності виражається через систему кредитів. Для оцінки об’єму і якості професійної компетентності використовуються відповідні шкали. За відсутності необхідної кількості кредитів протягом 5 років проводиться підтвердження професійної компетентності в профільних комісіях (адміністрація та ЛФА).

Невиконання спеціалістом вимог держави до власного безперервного професійного розвитку може призвести до позбавлення сертифіката (ліцензії) на право фармацевтичної діяльності.

 

Архів