03 грудня 2020 р. відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «НАПОЛЕГЛИВІСТЬ ТА ВПЛИВ СПІЛЬНОТ У БОРОТЬБІ З ЕПІДЕМІЄЮ ВІЛ/СНІДу»

Щорічно, починаючи з 1988 року, 1 грудня відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

Його мета – звернути увагу суспільства і нагадати, що ВІЛ/СНІД є однією із найбільш глобальних проблем людства.

Програма семінару до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

За даними ВООЗ, у світі ВІЛ-інфіковано близько 37 мільйонів людей, серед яких лише 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.

Україна залишається регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ.

За даними Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисяч українців мають ВІЛ.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які інфіковані цим вірусом, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для збільшення рівня поінформованості молоді та, у цілому, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ.

На семінарі були присутні близько 20 учасників, серед яких представник Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний клінічний центр профілактики і боротьби зі СНІДом», провідний фахівець з профілактики вертикальної трансмісії – Міхайлова Т.О.

На семінарі були представлені доповіді щодо актуальних питань патогенезу ВІЛ-інфекції, шляхів передачі, ВІЛ-асоційованих інфекцій, профілактики та терапії даного захворювання. Жваву дискусію викликала доповідь «Вертикальна трансмісія. Профілактика передачі віл від матері до дитини» (доповідач Міхайлова Т.О.).

Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 3 години.

Доповіді:

Print Friendly, PDF & Email