04 березня 2020 р. на базі НФаУ відбулося VII засідання Харківського колоквіуму «Наукове відкриття як етап пізнання» секція «Лауреати Нобелівської премії з фізіології та медицини»

У роботі наукового форуму взяли участь проректор з навчально-виховної роби Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, професор Бережна С.В., проректор з науково-педагогічної роботи НФаУ, професор Загайко А.Л.; завідувач кафедри анатомії та фізіології людини ім. професора Я. Р. Синельникова Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, член-кореспондент Національної академії аграрних наук, доктор сільськогосподарських наук, професор Іонов І.А.; завідувач кафедри молекулярної біології та біотехнології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, доктор біологічних наук, професор Божков А.І.; директор Навчально-наукового інституту з підготовки іноземних громадян Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор кафедри фізіології Маракушин Д.І.; завідувач кафедри патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, доктор медичних наук, професор Кононенко Н.М. та викладачі кафедри.

В рамках VII засідання Харківського колоквіуму були зроблені наступні доповіді:

Мирошниченко Т.С. – студентка 4 курсу природничого факультету Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди. Доповідь: «В центрі уваги кисень. За що дали Нобелівську премію з фізіології та медицини в 2019 році». Науковий керівник – професор Комісова Т.Є.

Кривуля М.Г. – студентка 4 курсу кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Доповідь: «Жорж Келер та його подарунок суспільству – як моноклональні антитіла стали успішним відкриттям сучасності». Науковий керівник – професор Клімова О.М.

Балан О.О. – студентка 3 курсу біологічного факультету кафедри молекулярної біології та біотехнології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Доповідь: «Роль РНК у походженні життя. Концепція РНК-світу». Науковий керівник – професор Божков А.І.

Темнохуд М.М., Світлична Я.Д. – студентки 2 курсу медичного факультету Харьківського національного медичного університету. Доповідь: «1905 р. Кох Р. відкриття збудника туберкульозу («Паличка Коха»). Німеччина. Науковий керівник: асистент Гончарова А.В.

Леонова Я.І. – студентка 2 курсу фармацевтичного факультету Національного фармацевтичного університету. Доповідь: «Феноменологія запахів. Дослідження нюхових рецепторів і організації системи органів нюху». Науковий керівник – професор Кононенко Н.М.

По закінченню Колоквіуму були підведені підсумки та відбулося вручення сертифікатів доповідачам.