06 листопада 2020 р. відбувся науково-практичний онлайн семінар до Всесвітнього дня якості «Фокус на якість»

Організатором заходу виступила кафедра управління, економіки та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету.

Всесвітній день якості був заснований за ініціативи Європейської організації якості, а незабаром ідея була підтримана і Організацією Об’єднаних Націй.
Вперше світова громадськість відзначила цей день у 1989 році, а через шість років Європейська організація якості оголосила тиждень, до якого потрапляє цей другий листопадовий четвер, Європейським тижнем якості.
Мета Всесвітнього дня якості – підвищити значення високої якості продукції і послуг, а також активізація діяльності, спрямованої на залучення уваги до проблеми якості. Адже йдеться не лише про безпеку товарів для людини і довкілля, але й про ступінь задоволеності запитів і очікувань споживачів.
Доповідачами міжуніверситетського науково-практичного семінару до Всесвітнього дня якості «Фокус на якість» були професори, доценти та викладачі Національного фармацевтичного університету, Харківського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет» та ін.
Розпочала семінар доц. каф. інноваційних харчових і ресторанних технологій ХТЕІ КНТЕУ Запаренко Г.В. та ознайомила учасників із особливостями впровадження HACCP у закладах ресторанного бізнесу.
Доц. каф. менеджменту інноваційного підприємництва та міжнародних економічних відносин НТУ «ХПІ» Проскурня О.М. доповідала стосовно впровадження SMART GRID та технологій машинного навчання в системах виробництва та розподілу електроенергії для забезпечення якості енергопостачання.
З цікавою доповіддю про сучасне маркування парафармацевтичних засобів як один із критеріїв якості виступила зав. каф. товарознавства НФаУ, проф. Баранова І.І.
Доц. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ Братішко Ю.С. доповідала про актуальні питання управління соціальною відповідальністю фармацевтичного бізнесу.
Доц. каф. управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ Ромелашвілі О.С. проаналізувала сучасний стан та тенденції розвитку системи технічного регулювання в Україні.
Із дуже своєчасною доповіддю про преаналітичний етап в гемостазіології виступила доц. каф. клінічної лабораторної діагностики НФаУ Козар В.В.
Доц. каф. товарознавства НФаУ Запорожська С.М. акцентувала увагу на перевагах радіаційної стерилізації у забезпеченні якості медичних виробів.
Доц. каф. товарознавства НФаУ Бреусова С.В. завершила семінар актуальною доповіддю на тему «Товарознавство – гарантія якості товарів для споживача».
Під час науково-практичного семінару кожна доповідь жваво обговорювалася, учасники ставили цікаві питання.
У процесі обговорення результатів семінару учасники дійшли висновку, що проблема якості — одна з найпріоритетніших проблем в економіці провідних країн світу.
У сучасних умовах якість є ключем до успіху в діяльності будь-якого підприємства, будь-якої галузі кожної країни.