10 червня 2016 р. НФаУ взяв участь у V «Наукових пікніках» – найбільшому в Україні фестивалі науки під відкритим небом

V «Наукові пікніки» відбулися у Харкові за підтримки Громадського інформаційно-аналітичного центру для молоді, комунального закладу Харківської міської ради «Харківський міський центр дозвілля молоді» та Харківського міського громадського об’єднання «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД».

«Наука про життя» – таку тему запропонували цьогоріч організатори заходу, і для НФаУ це стало чудовою можливістю продемонструвати глядачам цікаві та корисні досліди, пов’язані з фармацевтичною наукою та практикою.

Головна ідея наукових експериментів у рамках «Наукових пікніків» – пояснити складні на перший погляд речі простими словами. Тому не дивно, що з кожним роком збільшується як глядацька аудиторія (не менше 10 тисяч відвідувачів), так і кількість учасників (цьогоріч – 70).

Наш університет презентував програму, яка тривала 6 годин. Цього разу на «Наукових пікніках» були представлені наступні кафедри НФаУ: фармацевтичної хімії, фармакогнозії, заводської технології ліків, аптечної технології ліків, мікробіології, вірусології та імунології, клінічної лабораторної діагностики, патологічної фізіології, фармакології та лікарської токсикології, клінічної фармакології ІПКСФ, фармацевтичного менеджменту та маркетингу, управління та економіки підприємства, менеджменту та адміністрування.

Організаторами від НФаУ були науковий відділ, Рада молодих вчених, Студентське наукове товариство та приймальна комісія. Учасники команди Національного фармацевтичного університету: проректор з наукової роботи Т.В. Крутських, І.О. Сурікова, Г.В. Григорів, О.К. Рядних, К.В. Диннік, В.О. Грудько, А.В. Мигаль, В.В. Чікіткіна, В.В. Гнатюк, В.І. Ковальова, Л.В. Поставна, С.В. Васильєв, Д.Р. Зоідзе, М.В. Халавка, Р.Д. Дейко, Д.В. Литкін, Н.В. Дубініна, Л.Ф. Сілаєва, О.А. Шакун, Т.О. Краснікова, Т.М. Крючкова, Є.А. Романенко, М.М. Кобець, Г.В. Кубасова, І.С. Коноваленко, К.О. Дегтярьова, К.І. Дудка, М.В. Орленко.

Під час заходу учасники:

демонстрували та пояснювали різні хімічні реакції (реакції на фенольні сполуки та вуглеводи, реакцію «срібного» дзеркала із використанням ін’єкційного  розчину глюкози; реакції визначення ряду домішок: сульфатів, хлоридів, амонію, кальцію –  у водопровідній воді, порівняння із водою очищеною; реакції визначення нітритів – із антипірином та етакридину лактатом, реакції флуоресценції);

виготовляли гелі та настоянки, екстемпоральні лікарські форми;

проводили експериментальні досліди фармакологічної дії антацидних, сорбційних та обволікаючих препаратів;

демонстрували експерименти: виготовлення мазків з культури кишкової палички та фарбування простими методами; дослідження мікроорганізмів зі змивів з рук учасників; дослідження мікроорганізмів з кисломолочних продуктів; утворення осаду під час реакції аглютинації, утворення кільця преципітації;

розглядали формені елементи крові людини у полі зору під час мікроскопії;

проводили досліди з визначення залишкового хлору у воді питній; з визначення фальсифікації меду; демонстрували мікропрепарати (запалення легені, інфаркт міокарда, жирова дистрофія печінки, анемії);

демонстрували лікарські рослини, лікарські препарати на рослинній основі, гербарії, різновиди ефірної олії, проводили перевірку на доброякісність ефірної олії та лікарської рослинної сировини, проводили товарознавчий аналіз сировини;

проводили майстер-класи («Мерчандайзинг: товаром в обличчя»); тестування  на наявність підприємницьких здібностей, розгадування економічних кросвордів.

Члени команди НФаУ отримали дипломи, учасників нагороджено сертифікатами.


[uptolike]

Print Friendly, PDF & Email