10 вересня 2022 р. Національний фармацевтичний університет відзначив 101-у річницю від дня заснування

Участі у заході взяло близько 300 учасників – управлінський склад, науково-педагогічні працівники та студенти Національного фармацевтичного університету, представники фармацевтичних компаній України, першокурсники та їхні батьки, випускники університету та представники фармацевтичної спільноти з різних областей України.

Урочистості були проведені у форматі ZOOM-конференції. У їхніх рамках відбулися посвята першокурсників та зустріч випускників НФаУ.

Відкрила урочистості ректор НФаУ,  професор Алла Котвіцька. Вона нагадала про масштабне свято з нагоди 100-річного ювілею, яке відбулося у серці фармацевтичної України рік тому, події та емоції дводенного святкового марафону.

На адресу Національного фармацевтичного університету з нагоди свята надійшли відеопривітання від першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Комаріди, голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Романа Ісаєнка, Директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Олексія Литвинова та директора ТОВ «ФК «Здоров’я», голови Наглядової ради НФаУ Володимира Новікова.

Також вітання надійшли від ректора Черкаської медичної академії Інни Губенко, директора «Аптечної мережі 9-1-1» Сергія Данієляна та директора ТОВ «Моріон» Ігоря Крячка.

У форматі відеопривітання поздоровила НФаУ з днем народження представниця родини Миколи Валяшка – праонучка фундатора та засновника Національного фармацевтичного університету Оксана Валяшко (Чикаго, США).

У рамках заходу відбулася посвята у студенти першокурсників Національного фармацевтичного університету та презентовано відеороботу, присвячену мотиваційним листам першокурсників, – портрет сучасного, освіченого, вмотивованого вступника університету. Від імені деканського корпусу НФаУ першокусників привітав декан фармацевтичного факультету доцент Микола Голік.

Посвята у першокурсники також відбулась і для вступників Фахового коледжу НФаУ. Молодь привітала директор коледжу, доцент Тіна Прокопенко, а студенти-першокурсники представили відео «Наш вибір – Фаховий коледж НФаУ».

Гостям заходу, спільноті НФаУ та вступникам був представлений спільний стипендіальний освітньо-карєрний проєкт Національного фармацевтичного університету та провідних фармацевтичних компаній України «PharmaStart», який був започаткований за ініціативи ректора НФаУ під час святкування 100-річчя університету у 2021 р.

Учасниками проєкту, який покликаний підтримати здібну молодь, у 2021/2022 н.р. стали «Аптечна мережа «9-1-1», яка надала 11 стипендій, АТ «Фармак» – 5 стипендій, ТМ «Шиншилка» – 3 стипендії, ТОВ «ЮріяФарм» – 2 стипендії, а також ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка», ТОВ «ФК «Здоров’я» та ТОВ «Моріон» по 1 стипендії. Загалом, 24 студенти отримали стипендії від роботодавців.

У поточному навчальному році минулорічні учасники проєкту – роботодавці висловити бажання продовжити свою участь, а також долучилися нові партнери – ТДВ «ІнтерХім»  та благодійна організація «Благодійний фонд «Промислова спільнота України», надавши 5 стипендій та 2 стипендії відповідно для студентів НФаУ. У навчальному році, що розпочався, призначено стипендії від роботодавців 27 студентам НФаУ.

Зі словами подяки роботодавцям виступила стипендіат Дар’я Єгоркіна, студентка 4 курсу спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, освітня програма «Фармація».

Від роботодавців на заході були присутні Микола Кузнєцов – менеджер з навчання персоналу ТДВ «Юрія-Фарм», Юлія Клименюк – chief digital officer «Аптечної мережі «9-1-1», Ірина Бондарчук – керівник із зовнішніх зв’язків та роботи з державними органами Proxima Research International, головний редактор «Щотижневика «Аптека», Ігор Олійник – директор ТМ «Шиншилка». Від імені представників практичної фармації з вітальним словом виступила Надія Штепа – начальник відділу з підбору та адаптації АТ «Фармак».

У рамках захожу відбулася зустріч випускників НФаУ. Ректор університету, професор Алла Котвіцька привітала всіх випускників, які взяли участь у заході. З вітальним словом також виступив почесний ректор НФаУ, професор Валентин Черних.

Від імені випускників до присутніх, у форматі відеопривітання, звернулася представниця фармацевтичної династії Наталія Губанова, випускниця 2006 року (Кембридж, Велика Британія). З вітальним словом виступила також Лариса Просяник, голова правління Вінницької обласної асоціації фармацевтів «Кум Део».

Національний фармацевтичний університет щиро вдячний всім учасникам онлайн-свята за вітання з нагоди 101-ї річниці!

#НФаУ #НФаУ_Випускнику #Зустрічі_випускників_НФаУ