14-18 квітня 2014 року у НФаУ відбувся профорієнтаційний тиждень «Впевнений крок у професійне майбутнє»

Розпочався тиждень із проведення семінарів-практикумів та тренінгів. Тематика запропонованих заходів була дуже різноманітною: техніка пошуку роботи, пошук роботи через Інтернет, формування професійних навичок медичного представника, ефективні комунікації, технологічні аспекти виробництва стерильних лікарських препаратів, аналіз основних економічних показників в аптеці, успішне працевлаштування тощо.

Загалом фахівцями Харківського обласного центру зайнятості, ТОВ «SV Trade», тренінг-центру туристичного бізнесу Євразії «РАБОТА МЕЧТЫ», групи компаній «Лекхім»,  інтернет-служби «Работа в Харькове», ТОВ «Серв’є-Україна», ТОВ «Фармастор» (мережа аптек «Аптека Доброго Дня»), психологічної служби НФаУ було проведено 11 семінарів-практикумів, лекцій та тренінгів. У програмі до семінарів-практикумів за матеріалами Харківського обласного центру зайнятості подано вимоги до структури резюме, за матеріалами сайту «Работа в Харькове» – шаблони резюме, за матеріалами сайту «rabota.ua» – рекомендації, як скласти ідеальне резюме.

16 квітня 2015 року в рамках профорієнтаційного тижня «Впевнений крок у професійне майбутнє» у НФаУ відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання практичної підготовки студентів НФаУ в Україні та за кордоном».

З 2009 року на кафедрах університету, які керують практичною підготовкою студентів, проходять підсумкові заходи щодо результатів практики студентів. Вони проводяться спільно з представниками баз практики та керівниками практики. З 2014 року загальноуніверситетська конференція набула статусу науково-практичної: учасники представляють не лише доповіді за результатами практики, а й фрагменти наукових досліджень викладачів, роботодавців, студентів.

На відкритті конференції у привітальному слові перший проректор з науково-педагогічної роботи НФаУ, професор А.А. Котвіцька зазначила: «Всі заходи, які ми традиційно проводимо в рамках профорієнтаційного тижня у НФаУ, спрямовані на те, щоб наш випускник був обізнаний, підготовлений і добре себе почував на ринку праці. Вища освіта не може розвиватися як замкнута система, вона включає взаємозв’язок і ВНЗ, і студента, і роботодавця – тих складових, які забезпечують успішне майбутнє фахівця. НФаУ завжди підтримує співпрацю як з іншими ВНЗ, так і з практичною фармацією. Сьогодні наша робота побудована таким чином, щоб почути думку роботодавців та вимоги ринку праці, які висуваються до випускників. Закликаю студентів до активної участі на цьому заході».

О.О. Пальчик, директор ТОВ «Смарт Вендер Трейд» – генерального спонсора профорієнтаційного тижня у НФаУ – подякував за можливість взяти участь у заході: «Беручи участь у подібних заходах в інших ВНЗ Харкова, можу стверджувати, що такої якісної підготовки, такого ставлення до студентів, спонсорів і роботодавців я не зустрічав. Дякую вам за це. Нас з вами об’єднує спільна мета – допомогти молодим фахівцям знайти достойне місце на ринку праці. Саме для цього наша компанія провела декілька майстер-класів, які були направлені на підготовку студентів до майбутнього професійного життя. Тісна співпраця дає змогу університетові працевлаштовувати випускників, а компаніям – знаходити нових конструктивних та ефективних співробітників».

Під час конференції учасникам були представлені доповіді керівників та представників баз практики з питань вимог роботодавців до системи професійних знань, особистісних якостей та професійних навичок майбутнього фахівця; розширення участі роботодавців в організації практики; молодіжних програм розвитку; поглиблення зв’язків між освітою і практикою.

Вітчизняні та іноземні студенти у доповідях на пленарному засіданні розглядали сучасні вимоги роботодавців до компетентнісної моделі провізора, питання ролі практики у підготовці майбутнього конкурентоспроможного фахівця; формування практичних навичок у професійній підготовці майбутнього фахівця. Вперше у конференції брали участь студент заочної форми навчання В.П. Свидло, який доповідав про роль курсів поглибленого вивчення дисципліни «Перша долікарська допомога» розділу «Флеботомія» у фаховій підготовці майбутнього провізора, та студентка Коледжу НФаУ М.К. Гапоненко, яка зробила порівняльну характеристику виготовлення мазей заводського та аптечного виробництва.

Робочими мовами конференції були українська, російська й англійська. Варто зазначити, що під час конференції між роботодавцями та студентами-доповідачами зав’язалися контакти, які в майбутньому безперечно переростуть у співпрацю та успішне працевлаштування.

 

17 квітня 2015 року в рамках профорієнтаційного тижня «Впевнений крок у професійне майбутнє» відбувся «Ярмарок вакансій НФаУ – 2015».

Ярмарок вакансій – традиційний захід у стінах НФаУ, на який з кожним роком приходить все більше студентів НФаУ і Коледжу НФаУ. На ярмарку майбутні випускники можуть ознайомитися з вакансіями провідних фармацевтичних компаній України та Харкова, почати думати про свою кар’єру вже зі студентської лави.

На урочисте відкриття Ярмарку вакансій завітали представники ректорату, завідувачі кафедр, керівники структурних підрозділів, співробітники НФаУ та почесні гості – Я.М. Кашуба, голова Державної служби зайнятості (керівник Центрального апарату), Ю.О. Світлична, заступник голови Харківської облдержадміністрації, В.Л. Міненко, директор Харківського обласного центру зайнятості.

Перший проректор з науково-педагогічної роботи НФаУ, професор А.А. Котвіцька на відкритті Ярмарку привітала учасників і гостей:

«Колектив університету дуже відповідально ставиться до своєї місії – готувати кадри для фармацевтичного сектора галузі охорони здоров’я. Наш університет має статус Національного, і ми пишаємося тим, що серед наших випускників немає безробітних.

Нехай наш ярмарок вакансій, який є славетною традицією Національного фармацевтичного університету, пройде в атмосфері конструктиву, взаємодії науки, освіти, практичної фармації. Нехай наші пацієнти та все населення України завжди буде забезпечене освіченими кадрами і якісними ліками».

Ю.О. Світлична, звертаючись до студентів фармацевтичного університету, зазначила: «Харків – це місто студентства, Харків – молодий та енергійний, і ви це доводите своїм потенціалом. Я бажаю вам реалізуватися у професії.

Повірте, що керівництво Харківської облдержадміністрації всіляко підтримує і розвиває сферу освіти. Ми розробляємо концепцію розвитку середньої та вищої школи. Сподіваюся, ваш навчальний заклад приєднається до цієї роботи. Ми будемо працювати над новими проектами, які допоможуть вам реалізуватися як особистостям, знайти перспективну і добре оплачувану роботу».

«Сьогодні ми відкриваємо цікавий і серйозний захід, який став уже традиційним. Для кожного вишу важливо підготувати висококваліфіковані кадри. Ваш університет є лідером у напрямку підготовки фахівців для фармацевтичної галузі. Студенти, котрі закінчують цей навчальний заклад, отримують роботу і мають хорошу зарплату. Центр зайнятості, який сьогодні разом із університетом підготував ярмарок вакансій, дає вам можливість рухатися в правильному напрямку, мати розуміння того, що ви будете затребувані як фахівці», – підкреслив Я.М. Кашуба.

Цьогоріч на Ярмарку вакансій, проведеному за підтримки Харківського обласного центру зайнятості, було представлено 400 вакансій від 19 роботодавців найбільших фармацевтичних підприємств і холдингів. У ньому взяли участь ПФ «ГАММА-55» Аптечна Мережа 9-1-1, ТОВ «Мед-сервіс Харків», ТОВ «АЕ-КОМ», ТОВ «Фармастор» мережа «Аптека Доброго Дня», ТОВ «Прана – Фарм», «Аптека № 1», «ЭкономАптека», Аптеки «ВАШ КОНСУЛЬТАНТ» групи компаній ВК, ТОВ «ЛЕРС», холдинг «Юніфарма», ТОВ «Аптека № 9», ТОВ «Кусум Фарм», ПАТ «Технолог», TOB «Серв’є Україна», ПАТ «Сан ИнБев Україна», TOB «Смарт Вендер Трейд», Німецький Інститут – «Deutsches Institut», освітня агенція Studex LLC, ТОВ «Глобал Білгі», Тренінг-центр «Работа мечты», інтернет-служба «Работа в Харькове».

На Ярмарку використовувалося стендове обладнання, роботодавці представили вакансії, служба зайнятості облаштувала сектор, де бажаючі могли пройти психологічне тестування, ознайомитися з наявністю вільних робочих місць за всіма регіонами України, отримати навички складання резюме та освоїти техніку співбесіди з потенційним роботодавцем.

За результатами Ярмарку вакансій був проведений круглий стіл, організатори та учасники підвели підсумки роботи проектів, спрямованих на успішне працевлаштування студентів НФаУ та Коледжу НФаУ.

Студенти відзначають високу популярність Ярмарку вакансій та користь його проведення. Євгеній Коноваленко, ІІ курс, фармацевтичний факультет: «Я вважаю, що ярмарок вакансій необхідний студентам, оскільки зараз складно знайти роботу, особливо молодому фахівцеві одразу після закінчення університету. Це дає хороші перспективи, ознайомлює з новими тенденціями у працевлаштуванні. Особисто мене приваблюють великі аптечні мережі, які широко розповсюджені в Україні, адже завдяки цьому практично в будь-якому місті можна працевлаштуватися. Мене цікавить кар’єрне зростання та можливість реалізувати себе з професійної точки зору».

 [flagallery gid=233]

Завершився комплекс заходів профорієнтаційного тижня Ярмарком спеціальностей, що пройшов 18 квітня та адресувався абітурієнтській аудиторії.

Відвідали Ярмарок спеціальностей школярі, студенти коледжів та їхні батьки, а також випускники ВНЗ, які хочуть отримати другу вищу освіту. У рамках проекту гості НФаУ мали змогу отримати вичерпну інформацію про спеціальності, які користуються попитом на ринку праці. Тим юнакам та дівчатам, котрі ще не визначилися з майбутньою професією, співробітники Харківського обласного центру зайнятості, що надав підтримку в організації заходу, за допомогою профорієнтаційних тестів допомагали виявити схильності до того чи іншого фаху.

У Ярмарку спеціальностей взяли участь майже 200 абітурієнтів із Харківської, Донецької, Житомирської, Луганської, Сумської, Вінницької областей, а також із різних районів Харкова.

 [flagallery gid=234]

ПОДЯКА

за організацію і проведення профорієнтаційного тижня

Соціальним партнерам: Харківському обласному центру зайнятості в особі директора Міненка Володимира Леонідовича,

Харківському міському центру зайнятості в особі директора Піженка Сергія Вікторовича.

Генеральному спонсору: Товариству з обмеженою відповідальністю «Смарт Вендер Трейд» в особі директора Пальчика Олексія Олексійовича.

Генеральному інформаційному спонсору: інтернет-службі «Работа в Харькове» (м. Харків) в особі директора Пожарова Дмитра Сергійовича.

Партнеру: приватному підприємству «Тренінг-центр «Работа мечты» в особі директора Фофанова Артема Андрійовича.

Медіаспонсорам: компанії «Моріон» в особі генерального директора Крячка Ігоря Володимировича; журналу «Фармацевт-практик» в особі головного редактора Малішевської Наталії Валентинівни.

Фахівцям з підбору персоналу за проведення семінарів-практикумів: Єрмаковій Анні Володимирівні – провідному фахівцю сайту «Работа в Харькове» інтернет-служби «Работа в Харькове»; Фофанову Артему Андрійовичу – директору ПП «Тренінг-центр «Работа мечты»» м. Харків; Пальчику Олексію Олексійовичу – директору ТОВ «Смарт Вендер Трейд»;  Терентьєвій Наталії Юріївни, керівнику відділу рекрутингу та кадрових політик ТОВ «Фармастор», Войтенко Катерині Олександрівні, керівнику відділу розвитку та навчання персоналу ТОВ «Фармастор» м. Київ; Ківіренко Валентині Миколаївні, заступнику директора – начальнику відділу активної підтримки безробітних ХМЦЗ; Мукомел Ірині Сергіївні – фахівцю відділу навчання ТОВ «Серв’є Україна», Ткачук Тетяні Юріївні – фахівцю з підбору персоналу ТОВ «Серв’є Україна» м. Київ; Ємельянову Андрію Вікторовичу – заступнику начальника цеху ін’єкційних лікарських засобів АТ «Лекхім-Харків».

Представникам практичної фармації, що представили доповіді на пленарному засіданні: Гриценко Сергію Вікторовичу – завідувачу КПОЗ ЦРА № 63, м. Купянськ; Красулі Оксані Іванівни – завідувачу аптеки № 1 клінічної лікарні «Феофанія», м. Київ; Севрюкову Олександру Вікторовичу – керівнику навчального центру мережі аптек 9-1-1, Ткачук Тетяні Юріївні – фахівцю з підбору персоналу компанії Серв’є, м. Київ; Сохіній Анастасії Володимирівні – внутрішньому тренеру корпорації «Юрія-Фарм», м. Київ.

Колективу Національного фармацевтичного університету: деканам, завідувачам кафедр, керівникам структурних підрозділів, практичному психологу Пляці Любові Володимирівні.

Print Friendly, PDF & Email