15 березня 2021 р. відбувся науково-практичний семінар до Всесвітнього дня захисту прав споживачів «Обізнаний – значить озброєний»

15 березня щорічно відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Датою була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді у 1961 р., в якому він назвав чотири основних права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим. Згодом цей список був розширений, і до нього увійшли право на задоволення базових потреб, право на компенсацію, право на споживчу освіту, право на здорове довкілля. Організатором науково-практичного семінару до Всесвітнього дня захисту прав споживачів «Обізнаний – значить озброєний» виступила кафедра управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ.

У заході взяли участь викладачі Національного фармацевтичного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», підшефного коледжу «Бериславський медичний фаховий коледж Херсонської обласної ради», представники Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та ін.
Розпочала семінар завідувачка кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ, проф. Світлана Коваленко. Вона ознайомила учасників із історією появи Всесвітнього дня споживача.
Заступниця начальника Третього відділу досліджень і розслідувань Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Аліна Нужна виступила з цікавою доповіддю на тему «Контроль органами Антимонопольного комітету України за дотриманням учасниками фармацевтичних ринків конкурентного законодавства під час карантинних заходів, запроваджених через COVID-19».
Інтерес учасників семінару викликали актуальні матеріали доповіді доц. кафедри косметології і аромології НФаУ Вікторії Казакової на тему «Споживчий ринок косметичної продукції України, законодавчих ініціатив та актуальних трендів розвитку».
Завідувачка кафедри клінічної лабораторної діагностики НФаУ, проф. Римма Єрьоменко звернула особливу увагу учасників семінару на проблеми розвитку системи управління якістю в медичних лабораторіях.
Із актуальною доповіддю виступила завідувачка кафедри товарознавства НФаУ, проф. Інна Баранова – про спеціальне фармацевтичне паковання з функцією захисту від дітей.
Доц. кафедри товарознавства НФаУ Світлана Бреусова акцентувала увагу на сучасному пакуванні лікарських препаратів.
Доц. кафедри менеджменту інноваційного підприємництва та міжнародних економічних відносин НТУ «ХПІ» Олена Проскурня доповідала стосовно активності споживачів й підвищення якості менеджменту туристичних послуг в умовах всесвітнього карантину.
Робота науково-практичного семінару пройшла у теплій, дружній атмосфері. У ході дискусії учасники ставили цікаві питання доповідачам, обговорювали питання, пов’язані з подальшим розвитком захисту прав споживачів.
Учасники семінару дійшли висновку, що проблема прав громадянина, в тому числі прав у сфері споживання, є надзвичайно актуальною. Знання споживачами своїх прав при придбанні товарів дозволить уникнути непорозумінь із суб’єктами господарювання, не втратити свої кошти, а також зберегти час.
Учасники семінару дали високу оцінку організації роботи семінару та висловили побажання про щорічне проведення цього заходу.
Print Friendly, PDF & Email