15 червня 2021 р. відбувся науково-освітній семінар «Актуальні питання впровадження оцінки медичних технологій та здійснення публічних закупівель в галузі охорони здоров’я»

Згiдно з Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 р. №181 Нацiональною академiєю медичних наук (НАМН) розпочато впровадження нового механiзму фiнансового забезпечення надання третинної (високоспецiалiзованої) медичноi допомоги у восьми науково-дослiдних установах. У зв’язку з цим набуло актуальності питання пiдвищення рiвня поiнформованостi працiвникiв цих закладів щодо методологiчних основ проведення оцінки медичних технологій i здiйснення публiчних закупiвель в oxopoнi здоров’я.

Національним фармацевтичним університетом, Міністерством охорони здоров`я України спільно з Національною академією медичних наук було проведено науково-освітній семінар на тему: «Актуальні питання впровадження оцінки медичних технологій та здійснення публічних закупівель в галузі охорони здоров’я». Його мета – підвищення рівня інформованості медичної та фармацевтичної спільноти, зокрема, працівників наукових установ НАМН, щодо стану і перспектив впровадження оцінки медичних технологій в Україні та світі, а також особливостей організації та проведення такої оцінки з метою підвищення якості, ефективності та доступності медичної і фармацевтичної допомоги.

Національний фармацевтичний університет представляла кафедра організації та економіки фармації. Увазі учасників семінару були запропоновані доповіді завідувачки кафедри, Заслуженого діяча науки і техніки України, проф. Алли Немченко на тему «Впровадження системи оцінки медичних технологій у практичну медицину та фармацію. Створення професійного середовища», а також доцентки кафедри Вікторії Назаркіної на тему «Науково-прикладні аспекти застосування оцінки медичних технологій».

Семінар відбувся у форматі відео конференції.

На заході були присутні більш ніж 100 фахівців з НАМН України, 8 державних установ академії, а також Державного експертного центру МОЗ України.

За результатами обговорення, учасниками було зроблено висновок про високий рівень актуальності проблеми впровадження оцінки медичних технологій в процесі реформування вітчизняної сфери охорони здоров’я.