16 листопада 2022 р. відбувся круглий стіл «30 років промисловій фармації в освіті України. Досягнення та перспективи розвитку»

16 листопада 2022 року на базі Національного фармацевтичного університету було проведено круглий стіл «30 років промисловій фармації в освіті України. Досягнення та перспективи розвитку», присвячений річниці відкриття напрямку підготовки фахівців для фармацевтичної промисловості України в нашому навчальному закладі.

Хоч зустріч і відбувалася у форматі Zoom-конференції але викликала неабиякий інтерес для науковців, представників практичної фармації, здобувачів вищої освіти.

Модератором засідання був завідувач кафедри технологій фармацевтичних препаратів, д.фарм.н., проф. Олександр Кухтенко . Відкриваючи роботу круглого столу проректор з науково-педагогічної роботи, проф. д.фарм.н. Інна Владимирова  передала вітання всім учасникам заходу від ректора нашого Університету – Заслуженого діяча науки та техніки України, доктора фармацевтичних наук, професора Алли Котвіцькій. Інна Миколаївна нагадала етапи становлення та розвитку промислової фармації як в Національному фармацевтичному університеті, так і у всій нашій державі.

Проведення даного «Круглого столу» було пов’язано не тільки із святкуванням річниці спеціальності/освітньої програми, а насамперед із нагальними питаннями, що виникли в системі освіти та підготовки майбутніх фахівців фармацевтичної промисловості України.

16 листопада 2022 р. відбувся круглий стіл «30 років промисловій фармації в освіті України. Досягнення та перспективи розвитку»Участь у засіданні прийняли здобувачі вищої освіти, співробітники Університету, Фахового коледжу НФаУ та вищі навчальні заклади, що вже багато років є партнерами нашого Університету та якісно проводять підготовку здобувачів вищої освіти в напрямку Промислова фармація/Технологія фармацевтичних препаратів:

    • Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів (завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології, Національного університету «Львівська політехніка», д.хім.н., професор Лубенець Віра);
    • Київський національний університет технологій та дизайну, м. Київ (декан факультету хімічних та біофармацевтичних технологій КНУТД канд. хім.н., професор Баула Ольга);
    • Український державний хіміко-технологічний університет, м. Дніпро (проректор з наукової роботи, завідувач кафедри фармації та технології органічних речовин д.хім.н., професор Харченко Олександр);
    • Національний університет «Одеська політехніка, м. Одеса (завідувач кафедри фармації к.хім.н., доцент Гайдаржи Іван Іванович).

16 листопада 2022 р. відбувся круглий стіл «30 років промисловій фармації в освіті України. Досягнення та перспективи розвитку»Серед представників практичної фармації слід відмітити наступні компанії та організації, що прийняли участь в обговоренні «Круглого столу»:

    • АТ Фармак (начальник відділу технологічної розробки департаменту досліджень та розробки д.фарм.н., проф. Гуреєва Світлана);
    • ТОВ «Лекхім – Обухів» (директор Дейнека Дмитро);
    • ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола», м. Запоріжжя (директор з якості, к.фарм.н. Кандибей Наталія);
    • Латвійська компанія Олайнфарм (керівник групи хіміків R&D к.фарм.н., Росада Микола);
    • ПАТ ХФЗ Червона Зірка, м. Харків (директор д.біол.н. Трутаєв Ігор);
    • Благодійна організація «Благодійний фонд «Промислова спільнота України» та журнал «Фармацевтическая отрасль» (Світлана Гавриленко).

Почесний ректор Національного фармацевтичного університету, д.хім.н, д.фарм.н., професор, академік НАН України Валентин Петрович Черних також зміг доєднатися до роботи Круглого столу та зауважив важливість якісної підготовки фахівців в промисловій фармацевтичній галузі.

16 листопада 2022 р. відбувся круглий стіл «30 років промисловій фармації в освіті України. Досягнення та перспективи розвитку»Питання, що були розглянуті на засіданні Круглого столу:

    1. Запровадження професійного стандарту «Промисловий фармацевт» (допов. Баула Ольга);
    2. Ліцензійний іспит КРОК1 та КРОК2. Досвід проведення на освітній програмі (допов. Кухтенко Олександр);
    3. Академічна мобільність здобувачів вищої освіти та викладачів у сучасних реаліях (обговорення);
    4. Методичне забезпечення навчальних компонентів (обговорення).

Дуже приємно було почути думки всіх учасників засідання по всім питанням. Особливо слід відмітити участь здобувачів вищої освіти в обговоренні питань пов’язаних із проведенням ліцензійних іспитів та впровадження професійного стандарту.

За результатами засідання Круглого столу було запропоновано ряд заходів направлених на розширення можливостей академічної мобільності здобувачів вищої освіти та співробітників вищих навчальних заходів; опрацьовані питання удосконалення професійного стандарту; представлені підходи до підготовки проведення ліцензійних іспитів КРОК1 та КРОК2 на спеціалізації «Промислова фармація».

Більш детальну інформацію щодо роботи Круглого столу планується представити в найближчому номері журналу «Аптека».

Print Friendly, PDF & Email