17 вересня 2016 р. НФаУ взяв участь у VІ «Наукових пікніках» – найбільшому в Україні фестивалі науки під відкритим небом

VІ «Наукові пікніки» відбулися у Харкові 17 вересня. Цього разу захід було присвячено безбар’єрності, протидії дискримінації та боротьбі зі стереотипами в науці.

Головна ідея наукових експериментів в рамках «Наукових пікніків» – пояснити складні на перший погляд речі простими словами. Тому не дивно, що з кожним роком збільшується як глядацька аудиторія (не менше 20 тисяч відвідувачів), так і кількість учасників (600 експериментаторів із 59 навчальних закладів та НДІ).

Наш університет представив програму, яка тривала 4 години. Цього разу на «Наукових пікніках» було представлено наступні кафедри НФаУ: фармацевтичної хімії, заводської технології ліків, клінічної лабораторної діагностики, фармакології, клінічної фармакології ІПКСФ, фармацевтичного менеджменту та маркетингу, управління та економіки підприємства, менеджменту та адміністрування, процесів та апаратів хіміко-фармацевтичних виробництв.

Організаторами від НФаУ були науковий відділ, Рада молодих вчених, Студентське наукове товариство та приймальна комісія.

Учасники команди «Національного фармацевтичного університету»: проректор з наукової роботи Крутських Тетяна Василівна, Сурікова Ірина Олександрівна, Григорів Галина Валеріївна, Носик Олена Миколаївна, Сагайдак-Нікітюк Рита Василівна, Динник Катерина Віталіївна, Грудько Володимир Олексійович, Матерієнко Анна Сергіївна, Бобрицька Лариса Олександрівна, Блінова Тетяна, Чирва Юлія Євгенівна, Кобець Марина Миколаївна, Бойко Микола Миколайович, Жуковіна Ольга Вікторівна, Кубасова Ганна Володимирівна, Онищенко Яна Геннадіївна, Карабут Лариса Василівна, Ковальова Валентина Іванівна, Товчига Ольга Володимирівна, Литкін Дмитро Віталійович, Орленко Маргарита, Дудка Ксенія, Ткаченко Юлія, Ковальова Юлія, Гужва Дар’я, Дзюба Дмитро, Бондарєва Анна, Ялтанець Ангеліна, Яценко Тетяна, Крупенко Ольга.

Під час заходу учасники:

1. Демонстрували та пояснювали різні хімічні реакції (реакції на фенольні сполуки та вуглеводи, реакцію «срібного» дзеркала із використанням ін’єкційного розчину глюкози; реакції визначення ряду домішок: сульфатів, хлоридів, амонію, кальцію –  у водопровідній воді, порівняння із водою очищеною; реакції визначення нітритів – із антипірином та етакридину лактатом, реакції флуоресценції);
  2. Виготовляли гелі та настоянки, познайомили глядачів із різноманітними лікарськими формами;
  3. Проводили експериментальні досліди фармакологічної дії антацидних, сорбційних та обволікаючих препаратів;
  4. Проводили майстер-класи; тестування на наявність підприємницьких здібностей, розгадування економічних кросвордів.
  5. Демонстрували процес екстракції.

Команда НФаУ нагороджена сертифікатами.
[uptolike]