19 лютого 2019 р. викладачі кафедри управління якістю з магістрантами НФаУ відвідали Харківське державне авіаційне виробниче підприємство

Викладачі кафедри управління якістю разом з магістрантами ОПП “Якість, стандартизація та сертифікація” ознайомились з цікавою історією одного з найбільших виробничих підприємств міста – Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП, Харківський авіаційний завод (ХАЗ)), яке забезпечувало повний цикл робіт із серійного виробництва, доопрацювання та технічного обслуговування у процесі експлуатації вироблених літаків.

До речі, завод має сертифіковану систему управління якістю, що відповідає вимогам стандарту ISO 9001.

Мало хто знає, але ще у 1923 році у Харкові, що мав на той час статус столиці України, було організовано акціонерне товариство «Укрповітрошлях» – першу авіакомпанію на території республіки, 51 % акцій якої належали державі.

Музей заводу має велику експозицію моделей літаків, що виготовлялися підприємством, а їх було чимало! Наприклад, усім відомих Ту-134 було виготовлено 859 бортів!

Україна – авіаційна держава, що має потужний інтелектуальний і науковий потенціал. У нас є значний досвід проєктування та виробництва авіатехніки.

Усім небайдужим до авіації рекомендуємо зануритись у наше цікаве минуле, ви точно дізнаєтесь багато нового для себе!