2, 3 та 4 листопада 2016 р. відбулися лекції майстер-класу для студентів ІІ курсу ректора НФаУ, академіка НАН України В.П. Черних

Уже багато років поспіль ректорська лекція майстер-класу є традиційною подією у житті університету. Запрошуються на неї, в першу чергу, студенти ІІ курсу фармацевтичного факультету № 1, 2, 3, медико-фармацевтичного факультету, факультету промислової фармації, управління та адміністрування, факультету з підготовки іноземних громадян, викладачі, а також усі бажаючі.

Лекція містила цікаві, оригінальні за змістом, частини: історія Національних з’їздів фармацевтів України, стан фармацевтичної галузі та, зокрема, профільної освіти в Україні, становлення і розвиток НФаУ, матеріальна базу університету, найвизначніші досягнення та плани на майбутнє. Гучними оплесками вітали присутні появу на слайдах фотографій затишних навчальних корпусів, лекційних аудиторій та гуртожитків, сучасно оснащених лабораторій, улюблених студентських ресторанів. Крім того, Валентин Петрович англійською мовою розповів студентам про перспективи на майбутнє, що забезпечить їм здобута освіта.

Друга частина лекції була присвячена органічній хімії – королеві держави Фармація. З гумором, із залученням цікавих прикладів, викладених у яскравій презентації, Валентин Петрович пояснив чому і як необхідно полюбити, зрозуміти та вивчити цю фундаментальну дисципліну. Розповів ректор і про сучасні тенденції у застосуванні лікарських препаратів, а саме – про хронофармакологію, фармакогенетику, гендерну фармакологію.

Далі на студентів чекала третя частина майстер-класу під назвою «Я обираю здоров’я, успіх, життя!». Звичайно ж, про здоровий спосіб життя, шкідливість паління та вживання алкоголю і наркотиків, молоді сьогодні розповідають ще в школі. Але у студентські роки на світогляд юнаків та дівчат, на жаль, зростає вплив оточення, реклами, що лунає з екранів телевізорів та інтернет-простору, а також кінематографу. Тому Валентин Петрович, не нав’язуючи нікому власних поглядів, просто і чесно розповів про наслідки для здоров’я такої згубної поведінки. Вражаючі документальні відеоматеріали та фотографії в цьому випадку переконливіші за будь-які слова. Не менш важливий також життєвий досвід ректора і власний приклад – відомі рекорди з гирями, ефектна стійка на пальцях – йогівська асана «крокодил». Звертаючись до аудиторії, Валентин Петрович зауважив, що для нього особистим досягненням буде, якщо навіть одна-єдина людина, яка почула цей заклик на лекції, кине палити. Інші, можливо, згадають слова ректора через багато років і дослухаються до них, що також безцінно.

Непомітно, на одному подиху минає лекція майстер-клас і завершується тривалими оплесками вдячності за чудові студентські роки, за увагу, підтримку і повсякчасну турботу ректора про університет та про кожного у нашій великій фармацевтичній родині.

Матеріали за темою:

Ректор Національного фармацевтичного університету В.П. Черних провів лекції майстер-класу для своїх студентів

[uptolike]