20 вересня 2019 р. фармацевти святкували професійне свято та 20-річчя заснування Дня фармацевтичного працівника України

День фармацевта України відзначається щорічно у третю суботу вересня – від 07 вересня 1999 р., саме тоді був підписаний Указ Президента України за No 1128/99 «Про День фармацевтичного працівника» «…на підтримку ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та враховуючи значний внесок працівників фармацевтичної галузі в охорону здоров’я населення …». Ініціатором появи професійного свята став Національний фармацевтичний університет. У цьому році низка урочистих заходів пройшла у приміщенні Харківської обласної філармонії. Організатори: Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Національна академія медичних наук України, Харківська обласна державна адміністрація, Харківська обласна рада, Харківська міська рада, Національний фармацевтичний університет, Громадська організація «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників». У заході взяли участь представники фармацевтичної спільноти України: освітяни, науковці, виробники, представники аптечних мереж, контрольно-аналітичних закладів, дистрибуції, громадського самоврядування, спеціалізованих ЗМІ – усього близько 600 учасників із 20 регіонів України.
Ранок почався з відкриття Міжнародної виставки досягнень фармацевтичного виробництва «PharmUkraine-2019», в якій взяли участь: Національний фармацевтичний університет, ФК «ЗДОРОВ’Я»,  АТ «Фармак», ФК «Ananta Medicare», ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка», Аптечна мережа «9-1-1», ФК Sanofi, ТОВ «Науково-виробнича фірма «МІКРОХІМ», ТОВ «ІНТЕРХІМ», DIVO VODA, АТ «Стома», ТОВ МОРІОН, ТОВ «МЕДХАУЗ СВІС ГМБХ», «ТПК «ЕРГОКОМ».
Під час урочистої церемонія відкриття відбулося нагородження кращих працівників фармацевтичного сектору з нагоди професійного свята – Дня фармацевтичного працівника, а також відзначення Заслужених працівників фармації України. З вітальним словом до присутніх звернулася ректора НФаУ Котвіцька А.А. Вітальні адреси фармацевтичній спільноті надійшли від Верховної ради України, Міністерства охорони здоров’я України, Держлікслужби. Працівників фармацевтичного сектору України привітали почесні гості: заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Черняк М.Є., голова Харківської обласної ради Чернов С.І., директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Федак Б.С., заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Горбунова-Рубан С.О., голова Північно-Східного наукового центру НАН України та МОН України, академік НАН України Семиноженко В.П., керівник Північно-східного наукового центру МОЗ та НАМН України, академік НАМН України Біловол О.М., президент Громадської спілки «Фармацевтична Ліга України» Пасічник М.Ф., голова Харківської обласної профспілки працівників охорони здоров’я Благовещенська А.В. Академік НАН України, почесний ректор НФаУ Черних В.П. розповів про ініціативи встановлення свята.
Святковий день продовжила науково-практична конференція «Сучасна фармація:історія, реалії та перспективи розвитку». Урочистості завершилися святковим концертом та феєрверком.
Матеріали за темою:

«Фармацевтична столиця» вшановує найкращих фахівців

Фармацевти Харківщини відзначають професійне свято

Сергій Чернов: Фармація — одна з ключових складових системи охорони здоров’я

У Харкові проходить міжнародна виставка PharmUkraine-2019

Урочистими заходами відзначено 20-ту річницю заснування Дня фармацевтичного працівника України

НФаУ відсвяткував День фармацевта України

Как проходила международная научно-практическая конференция PHARMUKRAINE-2019

Відео:

20-річчя заснування Дня фармацевтичного працівника України

20-річчя заснування Дня фармацевтичного працівника України (у висвітленні Харківської обласної ради)

Більше фото в альбомі