21 березня 2016 р. у Національному фармацевтичному університеті відбулося велике свято – студенти і викладачі зустрічали Навруз – символ Весни та Оновлення!

Науриз або Навруз відзначають у східних народів із давніх часів. У перекладі з фарсі «ноу» означає новий, а «руз» – день. Це свято символізує пробудження, оновлення природи, початок нового року.

У заході взяли участь студенти НФаУ – представники таких держав, як Узбекистан, Таджикистан, Казахстан, Азербайджан, Туркменістан. Учасники створили атмосферу східного свята своїми танцями та піснями, було багато частування.

Центральне місце на святі, традиційно, посів величезний казан з пловом, який був приготований на подвір’ї університету. Студентами всіх країн була представлена національна атрибутика і страви: Чак-Чак, Самса, Баурсак, Манти, Куртоб, Шірберінж, Китирлак, Коже, Долма, Шекерпаре, Пахлава, Каллама і багато інших різноманітних страв.

По закінченню свята ректор університету В.П. Черних зустрівся з представниками всіх держав і привітав із цим прекрасним святом, на довгу пам’ять про яке залишаться яскраві фотографії в національних костюмах.

Хочемо подякувати особисто ректору НФаУ, академіку НАН України В.П. Черних, ректорату та культурному центру за сприяння в проведенні грандіозного свята. Збереження міжнаціонального миру і злагоди – одне з пріоритетних завдань нашого університету, а Навруз – один із яскравих прикладів його ефективного вирішення. Такі свята дійсно зближують людей, незалежно від національності, під час святкування Наврузу завжди панує атмосфера дружби та взаєморозуміння.

Студенти Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Азербайджану та Туркменістану (факультет із підготовки іноземних громадян)