22 січня 2022 р. відбулася онлайн конференція «ФАРМ-ФУНДАЦІЯ»

22 січня відбулася онлайн конференція «ФАРМ-ФУНДАЦІЯ», присвячена актуальним питанням трансформації фармації у 2022 році.

Організатором заходу виступив Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ.

У конференції взяли участь понад 5 000 учасників, серед яких працівники практичної фармації, оператори фармацевтичного ринку та майбутні провайдери БПР (безперервний професійний розвиток), які представляли різні регіони України.

Директор ІПКСФ Лариса Галій підняла актуальні питання про останні зміни у післядипломній фармацевтичній освіті та повідомила, що з 2023 року фармацевтичним працівникам необхідно буде набирати бали БПР. Також доповідач повідомила про створення особистого освітнього портфоліо та провайдерів заходів БПР і окремо зупинилася на заходах БПР, які дають можливість набрати бали:

• навчання на циклах тематичного удосконалення (тривалість 1-2 тижні);
  • майстер-класи;
  • симуляційні тренінги, тренінги з оволодіння практичними навичками;
  • фахові (тематичні) школи;
  • наукові та/або науково-практичні конференції (конгрес, з’їзд, симпозіум);
  • тренінги;
  • семінари.

Професор Лариса Галій підкреслила, що ІПКСФ НФаУ уже сьогодні готовий надавати ці послуги. Заходи БПР можуть відбуватися в очному та дистанційному режимі. Спікер зазначила, що з 2017 року в ІПКСФ впроваджено очно-дистанційне навчання, і його розвиток проходить на високому рівні:

• технічна база включає новітнє обладнання;
  • наявні відео-студії для проведення навчання в режимі реального часу;
  • 100 % викладачів пройшли підготовку з питань дистанційної освіти.

Учасниками заходу прийнято резолюцію, у якій наведено підсумки конференції та зафіксовані ключові моменти, пов’язані з післядипломною освітою. Зокрема визначено, що післядипломна освіта – це система, яка забезпечує одержання нової кваліфікації, нової спеціальності та професії на основі раніше здобутої у закладі освіти. А її метою є вдосконалення професійних знань та вмінь, якими повинні оволодіти фармацевтичні кадри відповідно до їхніх професійно-посадових вимог.

Учасники висловили щирі слова подяки спікерам за актуальні доповіді і надані до них коментарі та побажали, щоб протягом року такі заходи проводилися ще не раз.