24 березня 2021 р. проведено науково-практичний семінар до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом “Соціально-економічні проблеми фармацевтичного забезпечення хворих на туберкульоз”

З нагоди відзначення 24 березня Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом кафедрою організації та економіки фармації та кафедрою соціальної фармації проведено міжкафедральний науково-практичний семінар на тему: «Соціально-економічні проблеми фармацевтичного забезпечення хворих на туберкульоз».

До участі у семінарі долучилась лікар-фтизіатр КНП Харківської обласної ради «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер №7» Антоніна КЛОЧКОВА, яка ознайомила учасників з сучасними проблемами фармакотерапії хворих на туберкульоз в Україні та про досвід використання різних фармакологічних груп лікарських засобів у пацієнтів з супутніми захворюваннями.

Доктор фармацевтичних наук професор кафедри організації та економіки фармації Ганна ПАНФІЛОВА виступила з доповіддю про розвиток епідеміологічної ситуації з туберкульозу в Україні.

Було представлено доповідь аспіранта кафедри соціальної фармації Тетяни РОМАНЬКО на тему “Аналіз регіонального розподілу державних фінансових ресурсів на виконання протитуберкульозних заходів” (науковий керівник – кандидат фармацевтичних наук доцент кафедри СФ Юлія КОРЖ).

Також учасниками семінару обговорено нагальні питання профілактики, лікування хворих на туберкульоз та сучасні проблеми щодо ефективного та якісного фармацевтичного забезпечення хворих на державному і регіональному рівнях та окреслено перспективи подальших досліджень і форм співпраці.