25-26 жовтня 2018 р. у НФаУ відбулася дводенна Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Науково-практичні основи загальноінженерної підготовки фахівців фармації»

У рамках заходу пройшли урочистості з нагоди 25-річчя з дня заснування кафедри процесів і апаратів хіміко-фармацевтичних виробництв (ПАХФВ) НФаУ.

У минулому році фармацевтичний університет відзначив 25 річний ювілей факультету промислової фармації (з 2018 року – факультет фармацевтичних технологій та менеджменту НФаУ) та 20-річчя першого випуску однойменної спеціальності. Кафедра процесів та апаратів хіміко-фармацевтичних виробництв (ПАХФВ), була відкрита у 1993 р., через рік після першого набору майбутніх інженерів-технологів. Ось вже 25 років вона є форпостом інженерної підготовки фахівців для фармацевтичної промисловості, забезпечує фундаментальну базу для подальшого вивчення професійно-орієнтованих дисциплін.

У 90-х рр. науково-педагогічний склад кафедри ПАХФВ сформували фахівці, запрошені в НФаУ науково-інженерні кадри з Харківського політехнічного інституту, деякі з них – професор Зайцев О.І., доценти Шаповалов О.В., Вельма В.І., Кутова О.В. – залишилися і присвятили останні 25 років професійної діяльності підготовці кадрів для промислової фармації України.

Конференцію відкрили декан факультету фармацевтичних технологій і менеджменту Суріков О.О. і завідувач кафедри ПАХФВ НФаУ Сагайдак-Нікітюк Р.В. (випускниця факультету промислової фармації НФаУ).

У заході взяли участь представники НДІ, фармацевтичних виробництв, аптечних мереж, а також майбутні технологи фармацевтичних препаратів, біотехнологи – студенти 3-5 курсів, співробітники фізико-математичних кафедр, інженерних кафедр, кафедри управління якістю, науково-викладацький колектив кафедри ПАХФВ НФаУ.

Перед початком пленарного засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять першого завідувача кафедри ПАХФВ, відомого науковця, талановитого викладача – професора Зайцева О.І., який передчасно пішов із життя у 2016 р.

У ході конференції було розглянуто наступні теми: проблеми вищої інженерної освіти в Україні; загальні питання процесів і апаратів в хіміко-фармацевтичному виробництві; автоматизація та роботизація технологічних процесів; системи управління безпекою праці; оптимізація технологічних процесів; нанотехнології у фармації; сучасна біотехнологія; сучасні аспекти викладання загальноінженерних і професійно-орієнтованих дисциплін; інформаційні технології в фармацевтичному виробництві; організаційно-економічні аспекти діяльності сучасних підприємств; маркетингові дослідження фармацевтичного ринку. По матеріалам конференції підготовлено збірку, до якої увійшли понад 90 статей.

З вітальним словом до колег звернувся завідувач коксового відділу УХІН, доцент Шульга І. В., він побажав усім здоров’я та довгих років успішної праці.

Говорячи про проблеми вищої інженерної освіти в Україні, він зазначив, що ці питання треба вирішувати на державному рівні. З боку науково-викладацької спільноти він вбачає і подальшу плідну працю у напрямку викладацької роботи, системного оновлення інженерних довідкових матеріалів, підготовки методичної літератури, підручників та енциклопедій, адже кожні 10-15 років конструкції, устаткування кардинальним чином змінюються.

У числі спікерів конференції були випускники НФаУ, які, незважаючи на професійну діяльність, не забувають альма-матер, беруть активну участь у заходах університету.

У своєму виступі начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка» Повєткін С.О. подякував колишнім педагогам за надані знання, любов до своє робота та відданість фаху. Він звернувся до присутніх студентів, акцентував їх увагу на важливості знань, які дає кафедра ПАХФВ, на стан та перспективи галузі промислової фармації, а також змалював вимоги, які ставить перед майбутніми фахівцями поточний момент. Автоматизація та роботизація фармацевтичних виробництв – це світова тенденція, галузевий стандарт. В Україні вже працюють кілька автоматизованих ліній, які без присутності людей виробляють лікарські засоби. Тому крім глибоких знань хімії, промисловий фармацевт повинен володіти сучасними інженерними технологіями, розбиратися в програмному забезпеченні, дивитися на речі ширше.

Завідуюча аптеки № 3 ТОВ «Аптека № 22» Гаркуша М.І. представила «Дослідження ступеню задоволеності працею фармацевтичних працівників». Начальник сектора фармаконагляду відділу стандартизації, Уповноважена особа, відповідальна за фармаконагляд ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка»» Бондар Н.Б. у рамках доповіді «Фармаконагляд в Україні» висвітлила основні цілі фармаконагляду, одна з яких – ідентифікація факторів ризику і можливих механізмів, що лежать в основі побічних реакцій – викликала жвавий діалог між спікером і учасниками конференції.

В урочистій атмосфері науково-викладацький колектив кафедри ПАХФВ – доценти Вельма В.І, Шаповалов О.В., Кутова О.В., Жуковіна О. В, асистент Грецька Г.А. – на чолі з завідувачем кафедри професором Сагайдак-Нікітюк Р.В. отримали грамоти та подяки від керівництва ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»» та ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» та НВЦ «ЕЙМ» – потенційних роботодавців для випускників НФаУ – за багаторічну працю та вагомий внесок у справу підготовки фахівців для фармацевтичних виробництв України.

Матеріали за темою: 

НФаУ: інженерна підготовка фахівців фармації

Print Friendly, PDF & Email