26 березня 2021 р. відбулася міжнародна науково-практична конференція «Мікробіологічні та імунологічні дослідження в сучасній медицині»

26 березня на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології відбулася міжнародна науково-практична конференція «Мікробіологічні та імунологічні дослідження в сучасній медицині».

Тематика конференції включала актуальні питання фармацевтичної мікробіології, перспективи створення антимікробних препаратів та їхнє застосування в медичній практиці, вивчення антибіотикорезистентності мікроорганізмів та визначення шляхів її подолання, клінічної патофізіології інфекційних захворювань, епідеміології інфекційних хвороб у сучасних умовах, клінічної імунології та алергології, молекулярно-генетичних досліджень у лабораторній діагностиці, сучасні напрями корекції імунопатологічних станів, перспективи створення імунобіологічних препаратів.

Також у матеріалах науково-практичної конференції розглядалися питання сучасної біотехнології, мікробіологічні аспекти фітопатології, фармакологічна корекція інфекційної патології, доклінічні дослідження, фармацевтична опіка при застосуванні препаратів антимікробного призначення. Обговорювалися питання щодо ролі провізора (клінічного провізора) в забезпеченні раціонального використання лікарських засобів, оптимізації технологічних процесів створення препаратів для хіміотерапії та хіміопрофілактики інфекційних хвороб, генетики мікроорганізмів, питання викладання мікробіології, вірусології та імунології, санітарної мікробіології. Були порушені актуальні питання ветеринарної мікробіології, інформаційних технологій і автоматизації наукових досліджень із розробки антимікробних лікарських засобів, маркетингових досліджень сучасного фармацевтичного ринку хіміотерапевтичних препаратів.

Особливу увагу викликали питання щодо варіабельності SARS-COV2 та її наслідків, ускладнень COVID-19, особливо серед пацієнтів з варикозною хворобою нижніх кінцівок, та щодо сучасної номенклатури вакцинних препаратів проти COVID-19.

У конференції взяли участь 179 науковців, викладачів та студентів із 30 установ та організацій м. Харкова (НФаУ, ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова НАМН України», ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України», Харківський національний медичний університет, ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України», Фаховий коледж НФаУ – циклова комісія медико-біологічних дисциплін); м. Києва (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, ПВНЗ «Київський медичний університет», Національний університет харчових технологій,); м. Івано-Франківська (Івано-Франківський національний медичний університет); м. Дніпра (Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпровський державний медичний університет, ДЗ Дніпропетровська медична академія МОЗ України); м. Вінниці (Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова); м. Чернівців (Буковинський державний медичний університет); м. Тернополя (Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського); м. Житомира (Поліський національний університет); м. Львова (Львівський національний університет імені Івана Франка); м. Сум (Сумський національний аграрний університет), м. Полтави (Українська медична стоматологічна академія); а також закордонних установ та організацій – із Узбекистану: м. Ташкент, (Ташкентський державний стоматологічний інститут), м. Бухара, (Бухарський державний медичний інститут ім. Абу Алі Ібн Сіно); Вірменії: м. Єреван (ЄГМУ); Білорусі: м. Мінськ (Білоруський державний медичний університет).

Дякуємо всім колегам, що знайшли можливість взяти участь у конференції. Сподіваємося на тривалу й плідну наукову співпрацю!