27 січня 2021 р. кафедра педагогіки та психології ІПКСФ НФаУ започаткувала роботу «Педагогічних студій»

Відкрила роботу директорка ІПКСФ НФаУ, проф. Лариса Галій. У вітальному слові до співробітників ІПКСФ, які були запрошені на відеозустріч у «Педагогічних студіях» за допомогою платформи ZOOM, вона наголосила, що робота «Педагогічних студій» є корисною новацією, розпочатою з урахуванням інтересів і побажань учасників, для підвищення рівня педагогічної майстерності в умовах інформатизації освіти.

Завідувачка кафедри педагогіки та психології, доц. Тетяна Лутаєва закцентувала увагу на меті «Педагогічних студій» – подальшому розвитку психолого-педагогічної компетентності науково-педагогічних працівників; узагальненні та поширенні педагогічного досвіду; формуванні мотивації до самонавчання, самовдосконалення, саморозвитку; збагаченні дозвілля.

Серед форм організації роботи «Педагогічних студій» були названі:

• майстер-класи;
  • педагогічні читання;
  • «круглі столи»;
  • тренінги;
  • воркшопи,
  • міні-лекції;
  • зустрічі з видатними освітянами, фахівцями, науковцями;
  • презентація новітніх засобів та прийомів навчання, психолого-педагогічної літератури й електронних джерел;
  • вебінари.

Першу відеозустріч на тему «Основні інструменти платформи ZOOM для викладача» у форматі воркшопу провели співробітник кафедри педагогіки та психології, начальник центру інформаційних та дистанційних технологій навчання ІПКСФ Світлана Баган, ст. викладач Володимир Фесенко.

Під час опитування учасників «Педагогічних студій», здійсненого наприкінці зустрічі, було встановлено, що спільні обговорення нагальних питань освіти на педагогічному майданчику є корисними для усіх. Дійсно, вони є виявом корпоративної єдності учених, до якої закликав ще в ХІХ ст. відомий лікар, науковець та педагог М. Пирогов, дієвим способом пошуку відповідей на виклики сучасності, подолання бар’єрів на шляху модернізації післядипломної освіти.