28 травня 2021 р. відбувся галузевий науково-практичний семінар до Міжнародного дня дій за жіноче здоров’я

28 травня відбувся галузевий науково-практичний семінар до Міжнародного дня дій за жіноче здоров’я «Збереження здоров’я жінки у сучасному світі».

Цього дня увесь світ відзначає Міжнародний день дій за жіноче здоров’я, адже турбота про жінку – впевненість у майбутньому. Його проведення започатковано в 1987 р. у рамках Міжнародної Зустрічі з питань жіночого здоров’я, яка відбулася в Коста-Ріці, з метою нагадування урядам різних країн щодо високої значущості здоров’я жінок для майбутнього нації.

Перша кампанія в рамках святкування була присвячена запобіганню материнської смертності. Вона виявилася успішною, допомогла вирішити нагальні питання та закликала учасників до рішучих дій.

Рік за роком, жінки, дівчата, захисники, однодумці та партнери продовжують вживати заходи та виборювати свої права.

Цього року захід проходив під гаслом «Наше здоров’я, наші права, наше життя».

Програма семінару до Міжнародного дня дій за жіноче здоров’я

Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ.

На семінарі були присутні близько 20 учасників, серед яких представники практичної медицини:

  • старший науковий співробітник відділення фармакотерапії ендокринних захворювань Державної установи «Інститут проблем ендокринної патології Національної академії медичних наук України», лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук Ірина Чернявська;
  • доцент кафедри акушерства та гінекології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат медичних наук, доцент; лікар акушер-гінеколог першої категорії комунального некомерційного підприємства «Міська студентська лікарня Харківської міської ради» Тетяна Козуб;
  • лікар акушер-гінеколог вищої категорії Комунального некомерційного підприємства «Міська поліклініка № 24» Харківської міської ради, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар з ультразвукової діагностики вищої категорії Товариства з обмеженою відповідальністю «Доктор Алекс» Ірина Реньова.

Учасниками стали науково-педагогічні працівники кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ, а також здобувачі вищої освіти освітньої програми «Лабораторна діагностика».

На семінарі були представлені доповіді щодо актуальних питань збереження репродуктивного здоров’я жінки:   клімактеричний синдром та його вплив на життя сучасної жінки; перименопауза: метаболічні ризики; дистрес-синдром та баланс статевих гормонів, а також сучасні погляди на замісну гормональну терапію в пери- та постменопаузі.

Жваву дискусію викликала доповідь «Перименопауза: метаболічні ризики» (доповідач – Ірина Чернявська).

Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 4 години.

Ознайомитися із доповідями можна на сайті кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ.

 

Print Friendly, PDF & Email