31 липня – 10 серпня 2017 р. у межах міжуніверситетської угоди між НФаУ та Каунаським медичним університетом (Литва) студенти НФаУ пройшли практику з аптечної технології ліків

Викладачі та студенти НФаУ відвідали виробничу аптеку фармацевтичного факультету медичного університету, де завідувач аптеки провів екскурсію, ознайомив делегацію з виготовленням лікарських та косметичних засобів (переважно, кремів та гелів) на малосерійному виробництві аптеки, оснащеному за вимогами GMP.

Під час проходження практики на базі виробничого відділу аптеки студенти готували різноманітні ЛФ (креми, мазі, суппозиторії, розчини тощо).

Також делегація НФаУ відвідала клінічну аптеку однієї з найбільших клінік не тільки Каунаса, але і усього балтійського регіону.

Під час візиту до клінічної аптеки завідувач провела екскурсію та ознайомила зі структурою аптеки, її оснащенням, основними видами діяльності, лікарськими формами, які виробничий відділ виготовляє на замовлення відділень клініки.

Студенти мали можливість працювати в клінічній аптеці у виробничому відділі, а також в асептичному блоці.

До програми візиту делегації входило відвідування складу балтійської мережі аптек Benu, де була можливість поспілкуватися з працівниками складу та ознайомитися з принципами роботи, правилами зберігання лікарських препаратів, організацією їх постачання до мережі аптек.

Делегація разом із майбутніми фармацевтами з Португалії та Індонезії відвідала аптеку-музей, де ознайомилася з фармацією і медициною середньовіччя та її подальшим розвитком.

Незабутнє враження залишив візит до фармацевтичного факультету Каунаського медичного університету, де др. Giedre Kasparaviciene провела екскурсію кафедрами університету (технології ліків і соціальної фармації, фармацевтичної хімії), ознайомила з оснащенням кафедр, організацією та проведенням навчального процесу, напрямками наукової роботи цих кафедр.

Також гості з України відвідали університетську бібліотеку, де були ознайомлені з організацією процесу обігу навчальної та наукової літератури, роботою читальних залів і комп’ютерних класів.

Студенти мали можливість поспілкуватися зі студентами фармацевтичних університетів із Литви, Індонезіі та Португалії, які також проходили практику на базі фармацевтичного факультету Каунаського медичного університету, дізнатися про організацію навчального процесу в цих країнах, їх традиції та скуштувати національні страви.

До культурної програми входили також відвідини зоопарку та ботанічного саду  з обширною колекцією лікарських рослин.

Юлія Коваль, студентка 2 курсу 1 групи спеціальності «Фармація»:

«Влітку мені випала можливість пройти практику в Литві, і це виявилося цінним досвідом. Ми не тільки дивилися на роботу фармацевтів, а й самі брали участь у виготовленні різних лікарських форм, працювали пліч-о-пліч із професіоналами, слухали їхні поради. Викладачі провели нам докладну екскурсію, показали кафедри, розповіли, як проходить навчальний процес. Я була вражена масштабами університетської бібліотеки, під яку відвели окрему будівлю – цілих три поверхи наукової літератури, автоматизований прийом книг, комп’ютерні класи і величезний простір для тих, хто хоче самостійно або додатково підготуватися до пар.

Проходячи практику у виробничій аптеці університету, ми готували мазі, основи для крему, розчини і супозиторії не просто в якості набуття практичного досвіду, а для певних пацієнтів. Звичайно ж, це все відбувалося під контролем кураторів. Наша практика продовжилася і у виробничій аптеці Каунаської клініки, там ми працювали в асептичному блоці і відчули себе справжньою частиною величезної цілісної системи, де важлива кожна ланка.

Я вважаю, цінним було і те, що нам провели історичний екскурс литовської медицини і фармації, починаючи з незапам’ятних часів. Ми дізналися, що місцеві алхіміки славилися незвичайними підходами до лікування пацієнтів – кровопусканням, трепанацією черепа. Особливо запам’ятався мені середньовічний «препарат», який призначали при головному болі – порошок «caput mortuum», який виготовлявся з голів людей, які померли насильницькою смертю.

Практика була насиченою, весь вільний час ми присвятили екскурсіям різними містами, насолоджуючись чудовою погодою і незвичайною архітектурою».

Єлизавета Зуйкіна, студентка 5 курсу 6 групи спеціальності «Фармація»:

«Дякую керівництву НФаУ та викладачам кафедри аптечної технології за те, що надали можливість пройти практику за кордоном, відкрити для себе нову країну та культуру. Я отримала неоціненний досвід, який буде у нагоді у подальшій професійній діяльності. Особливе враження на мене справило оснащення навчальних та наукових лабораторій університету, надсучасна бібліотека. Також ми відкрили для себе такі прекрасні міста як: Тракай та його фантастичний, відомий на весь світ Тракайський замок; Вільнюс із його мальовничими вуличками, а також Клайпеду та Палангу з незабутнім Балтійським морем».

 

 

Print Friendly, PDF & Email