31 травня 2021 р. відбувся Всеукраїнський семінар-нарада з обговорення проєкту нового примірного навчального плану і програми освітньої частини інтернатури зі спеціальності «Фармація»

Колективом фахівців Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету було розроблено та подано на всеукраїнське обговорення проєкт нового примірного навчального плану і програми освітньої частини інтернатури зі спеціальності «Фармація».

Модератором та основним спікером заходу була директор ІПКСФ НФаУ, д. фарм. н., професор Лариса Галій – з доповіддю про передумови, основні вимоги до нової програми та оновлену структуру навчального плану.

Особливу увагу було приділено питанням реалізації компетентнісного підходу при підготовці провізора-інтерна, деталізованому в результатах навчання, завданнях та компетентностях. Також розглянуто порядок атестації за ліцензійним інтегрованим іспитом КРОК 3.Фармація та іспитом із оволодіння практичними навичками й вміннями та запропоновано форми і критерії контролю успішності навчання.

У семінарі-нараді взяли участь 54 учасники, що представляють 9 факультетів післядипломної освіти: ЛНМУ ім. Д. Галицького, НМУ ім. О.О. Богомольця, ЗДМУ, ОНМУ, НУОЗУ ім. П.Л. Шупика, УВМА, ІФНМУ, ЛДМУ, ТНМУ, 2 професійні організації, Рада роботодавців НФаУ.

До обговорення основних питань семінару-наради долучилися професори Ольга Заліська, Віктор Трохимчук, Сергій Убогов, Іван Білай, Інна Бушуєва, Людмила Фіра, Андрій Грицик, Олександр Шматенко, Олександр Мазулін, голова правління громадської організації «Всеукраїнська фармацевтична палата» Олег Клімов, директор Вінницької обласної асоціації фармацевтів «Кум Део» Лариса Просяник, голова Ради роботодавців НФаУ Олександр Севрюков.

Запропонований перелік новацій є необхідною вимогою забезпечення відповідності змісту навчання сучасним функціям первинних фармацевтичних посад та зумовлений:

  • завершенням громадського обговорення нового «Положення про інтернатуру та вторинну спеціалізацію», в результаті якого запроваджується рейтинговий розподіл та поєднання спеціальностей «Загальна фармація» і «Клінічна фармація»;
  • очікуванням змін у нормативно-правовій базі щодо назв професій, кваліфікаційних характеристик та переліку вторинних спеціалізацій;
  • завершенням повного циклу підготовки наскрізного магістра фармації у 2021 році;
  • необхідністю оновлення програми інтернатури (освітньої частини), як методично, так і організаційно, один раз на п’ять років.

У результаті обговорення було отримано низку рекомендацій, пропозицій, які є конструктивними і спрямовані на удосконалення програми та покращення підготовки провізорів-інтернів.

Print Friendly, PDF & Email