9 листопада 2016 р. в Науковій бібліотеці НФаУ відбувся літературний екскурс до витоків української писемності

З нагоди святкування Дня української писемності та мови співробітники Наукової бібліотеки НФаУ підготували книжкову виставку: «У витоків нашої писемності», яка діє з 7.11.16 р. по 21.11.16 р. у читальному залі (к.209) та провели літературний екскурс: “Іван Котляревський – основоположник української літератури “.

Мета заходу – поширити знання студентів про розвиток української писемності та людей, які стояли біля витоків її; виховати почуття поваги й любові до рідної мови, як скарбниці духовності.

Лектор Руденко Н.Ф. (ст. науковий співробітник Харківського літературного музею) розповіла про появу поеми Iвана Котляревського “Енеїда”, яку вважають початком нової української лiтератури, до творцiв якої належать такi видатнi митцi, як Тарас Шевченко та Пантелеймон Куліш. Значення Котляревського як зачинателя української літератури винятково важливе . Утвердженням засад демократичної естетики він відкрив новий напрям у розвитку національної культури, спрямований на дедалі глибше проникнення в життя народу, на осмислення його історичної долі.. Творчість І. П. Котляревського увійшла дорогоцінним вкладом в українську літературу і стала живим джерелом духовного розвитку народу.

Шана й любов до рідної мови – ознака справжнього патріота й громадянина України.

image_pdfimage_print