Прийом іноземних делегацій (архів 2017)

28-30 листопада 2017 р. НФаУ з робочим візитом відвідала делегація Литовського університету медичних наук, м. КАУНАС.

Дружбі та партнерству НФаУ з Литовським університетом медичних наук – більше 15 років. Одне з основних напрямків двостороннього співробітництва – щорічні академічні обміни – в 2017 р. вдалося реалізувати в рамках програми Еразмус +: аспірант кафедри фармацевтичної хімії НФаУ Артем Мигаль пройшов наукове стажування в Литві, а також відбувся взаємообмін викладачами з метою проведення циклів лекцій майстер-класу.

Цього разу проф. Едуардас Тарасевічус і проф. Людас Іванаускас під час зустрічі з в.о. ректора НФаУ проф. А.А. Котвіцькою і зав. каф. фармацевтичної хімії проф. В.А. Георгіянц обговорювалися результати реалізованих в 2017 р. проектів, а також намічені кроки подальшого наукового співробітництва, які будуть заявлені в аплікаційній заявці на отримання гранту в 2018 р.

 

З 24 по 28 квітня 2017 р. НФаУ відвідали викладачі фармацевтичного факультету Медичного університету Варни (Болгарія)

Захід відбувся відповідно до двосторонньої угоди між Національним фармацевтичним університетом та Медичним університетом Варни (Болгарія) в рамках гранту на здійснення викладацької діяльності за програмою ERASMUS+ Staff mobility for teaching (грант ERTC 17/06.03.2017).

Медичний університет Варни представляли професор кафедри біохімії, молекулярної медицини та нутригеноміки Бістра Калчева-Галунська та доцент кафедри медико-біологічних наук, науково-дослідний сектор з фармакології, хімії, біохімії та біології Міглєна Тодорова.

З метою наукового консультування щодо подальшої співпраці та сумісних наукових досліджень болгарська делегація у ході візиту до НФаУ відвідала наступні кафедри НФаУ:

  • клінічної фармакології та клінічної фармації (зав. каф. – проф. І.А. Зупанець)
  • хімії природних сполук (зав. каф. – проф. В.С. Кисличенко)
  • фармакогнозії (зав. каф. – доц. О.М. Кошовий)
  • біохімії (зав. каф. – проф. А.Л. Загайко)
  •  фармакології (зав. каф. – проф. С.Ю. Штриголь)
  • фармацевтичної хімії (зав. каф. – проф. В.А. Георгіянц)

25-26 квітня професор кафедри біохімії, молекулярної біології та нутригеноміки фармацевтичного факультету Медичного університету Варни Бістра Калчева-Галунська презентувала студентам, аспірантам та молодим науковцям НФаУ 4 лекції майстер-класу.

Лекції були прочитані за темами «Некальціємічні ефекти жиророзчинного вітаміну холекальцеферолу»; «Недостатність вітаміну D: визначення, оцінка, наслідки, фактори ризику»; «Нова біохімічна роль жиророзчинного вітаміну менахінону»; «Стратегії подолання дефіциту вітамінів D3 та K2». Лекції були прочитані англійською мовою.

27 квітня болгарська делегація розпочала наукову співпрацю сумісно з кафедрою ХПС на базі привезеної з Болгарії сировини.

Професор Бістра Калчева-Галунська поділилася враженнями від візиту до НФаУ. Вона, зокрема, відзначила, що вже більше десяти років її запрошують читати лекції у провідних університетах Європи, але це її перший візит до України. За її спостереженнями, між студентами різних країн немає різниці, молодь усюди досить мотивована та активна. Різниця полягає в методиці навчання самих вищих навчальних закладів. Наприклад, в Болгарії немає дистанційного навчання в області фармації. Професор Бістра Калчева-Галунська також поділилася своїми добрими враженнями від рівня як науково-викладацького складу НФаУ, так і матеріально-технічної бази університету. Вона зазначила, що, на її думку, керівництво НФаУ проводить перспективну політику співпраці з іноземними вишами.

На початку цього року Медичний університет Варни відвідали з циклом лекцій викладачі НФаУ – доцент кафедри хімії природних сполук Л.В. Ленчик та доцент кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації В.В. Прописнова. Професор Бістра Калчева-Галунська дуже вдоволена, що мала можливість нанести українським колегам відповідний візит.

За результатами візиту болгарської делегації є декілька пропозицій щодо подальшої співпраці між нашими навчальними закладами, а саме:

– можливість розміщення публікацій у науковому журналі Медуніверситету Варни «Scripta Scientifica Pharmaceutica» (www.press.mu-varna.bg)

– можливість взяти участь у конференції в жовтні 2017 р. на базі Університету в Варні.

Print Friendly, PDF & Email