Аудити інтегрованої системи управління НФаУ у 2019/2020 н.р.

У відповідності до створеної ІСУЯ в НФаУ актуальним стало проведення внутрішніх аудитів за процесною моделлю університету згідно Програми проведення внутрішніх аудитів (таблиця 1).

Таблиця 1

Програма проведення внутрішніх аудитів

на відповідність вимогам стандартів ISO 9001: 2015, ISO 14001:2015 та ISO 50001:2018 за процесною моделлю

Національного фармацевтичного університету

Назва процесу
1.

А1.3-Аналізування СУЯ з боку керівництва.

2.

А3.2.7-Забезпечення належного робочого середовища.

3. А3.2.3-Забезпечення енергетичними ресурсами
4. А3.2.4-Забезпечення належного робочого середовища
5. А3.2.2-Забезпечення належного робочого середовища
6. А3.2.6-Забезпечення зберігання матеріальних цінностей
7. А3.2.1-Матеріально-технічне забезпечення
8. А3.2.8-Метрологічне забезпечення
9. А3.2.5-Забезпечення автотранспортом

Зовнішній Наглядовий аудит на відповідність

вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015

У період з 25 по 27 травня 2020 р. у Національному фармацевтичному університеті відбувся плановий наглядовий аудит системи управління якістю на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Цей стандарт базується на загальних принципах тотального менеджменту якості (Total Quality Management (TQM) і містить універсальні вимоги до системи якості в цілому. Інтенсифікація процесу впровадження системи ISO орієнтується на застосування системного і систематичного підходу для досягнення в першу чергу бізнес-цілей Університету.

Основним цільовим спрямуванням заходу стала відповідність сертифікованій системі управління якістю Національного фармацевтичного університету вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015 у міжнародній системі сертифікації DQS та Національного агентства з акредитації України (НААУ).

Із огляду на загальнонаціональний карантин аудит вперше було проведено у дистанційній формі.

Наглядовий аудит у дистанційному online форматі провели представники органів сертифікації «Міжгалузевий центр якості «ПРИРОСТ» та ТОВ «ДКС СЕРТИФІК УКРАЇНА» (головний аудитор Олександр Береговенко та аудитор Віктор Ягодзінський). Ефективну модель процесного підходу у забезпеченні надання якісної фармацевтичної освіти в Університеті представили кафедри та структурні підрозділи. Так, наглядовий аудит у НФаУ проведено за 27 процесами у 5 структурних підрозділах та на 3 кафедрах, а саме :

• відділ управління якістю
  • адміністративно-господарча частина
  • навчальний відділ
  • науково-методична лабораторія з питань фармацевтичної освіти;
  • приймальна комісія;
  • кафедра клінічної лабораторної діагностики;
  • кафедра неорганічної хімії;
  • кафедра управління якістю.

Зазначеному аудиту передувала змістовна підготовча робота працівників відділу управління якістю, внутрішніх аудиторів під керівництвом Першого проректора, представника керівництва з питань функціонування інтегрованої системи управління якістю. Під час наглядового аудиту була проаналізована документація системи управління якістю (СУЯ), структурних підрозділів, діяльність адміністративних і допоміжних підрозділів НФаУ.

За результатами наглядового аудиту органами сертифікації прийнято позитивне рішення – рекомендувати підтвердити сертифікат відповідності системи управління якістю Національному фармацевтичному університету на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015.

Успішне проходження університетом наглядового аудиту є доказом міцних позицій НФаУ, як провідного закладу вищої освіти фармацевтичного спрямування в Україні та країнах СНД, що сприяє формуванню гідної позиції НФаУ у європейських та світових рейтингах університетів. Тож, Національний фармацевтичний університет використовує систему управління якістю, яка відповідає міжнародному стандарту ISO 9001:2015 «Система управління якістю. Вимоги» у сфері діяльності: надання освітніх послуг (сертифікат № 314000560). Аудиторська група рекомендувала підтвердити дію поточного сертифікату.

Висновком до проведеного наглядового аудиту 2020 року став звіт Органу сертифікації систем менеджменту «ПРИРОСТ – член DQS Group» від 11.06.2020 р. № 31400056.