21 травня 2022 р. в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки

У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки. Він встановлений Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97. Цьогорічний День науки, ювілейний, 25-й, зустрічаємо у надзвичайно складних умовах – умовах військової агресії, що змінила життя мільйонів українців.

Один із способів підтримки держави у боротьбі з агресором, що увірвався на нашу територію, – якомога швидше відновлення роботи університетів, інститутів, наукових установ. Життя має тривати. Студенти, викладачі пристосовуються до нових реалій.

Так і студенти Національного фармацевтичного університету представляють свої наукові здобутки на міжнародному рівні, беруть участь у міжнародних програмах обміну та стажуваннях.

📍 У рамках програми Erasmus+ Кирило Чорноволенко, студент 4 курсу освітньої програми 226 Фармація, промислова фармація, проходить стажування (з 20.01.2022 р. по 31.05.2022 р.) на базі Познанського університету медичних наук (Poznan University of Medical Sciences). Кирило із вдячністю та захопленням розповідає про свій міжнародний досвід.

«Наразі працюю над синтезом лікарських субстанцій на кафедрі органічної хімії у професора Томаша Запрутко, разом з пані Юстиною виконуємо реакції синтезу та очищення речовин що в подальшому можуть бути використані в якості носіїв АФІ, таких як ібупрофен. Відчуваю неоціненну підтримку з боку наших партнерів з Польщі, як моральну так і матеріальну. Ось, наприклад, однієї суботи було організовано спеціальну благодійну акцію, присвячену відкриттю нового корпусу університету, разом з цим, проводився збір коштів для України від усіх бажаючих. Мій координатор, пані Божена завжди підтримує мене і допомагає із вирішенням будь-яких питань що стосуються моєї роботи в університеті. Польський народ надає потужну підтримку українцям, під час мого волонтерства у центрі допомоги біженцям ми отримували гуманітарну допомогу від звичайних небайдужих громадян, які хотіли будь-як допомогти нашій країні. Місто Познань загалом стало центром солідарності з Україною, згадати тільки вірусне у інтернеті графіті із зображенням президента України Володимира Зеленського чи нещодавну акцію польських вболівальників на стадіоні міста.

Під час навчання у Познанському медичному університеті я беру участь у лекційних та практичних заняттях на різних кафедрах. Тут я познайомився з багатьма цікавими та досвідченими викладачами, що захоплюються своєю роботою. Справжнім відкриттям для мене стала дисципліна “Технологія синтезу лікарських засобів”, що поєднує у собі знання з області органічної та фармацевтичної хімії. Велика увага приділяється практичному компоненту. Студенти поділені на команди по 2 людини, мають виконати повний синтез заданої лікарської субстанції в одну чи декілька стадій. Робота проходить у відповідно облаштованих лабораторіях з усім необхідним обладнанням, по отриманні субстанції, викладач розраховує вихід продукту, на основі якого можна говорити про правильність роботи студента.

Дуже вражений увагою, що приділяється кожному студенту. Так, наприклад, кожна особа може виконувати практичну частину дисципліни у своєму темпі, але до чітко визначеного дедлайну. Навчальні групи складаються з 10-15 осіб.

Дуже вдячний нашим польським друзям за теплий прийом і співпрацю!

 

📍  Трьохмісячне стажування на базі Варшавського університету в рамках програми Erasmus+

Протягом трьох місяців з 16.02.22 по 22.05.22 на базі Варшавського медичного університету (Medical University of Warsaw) студентки Національного фармацевтичного університету Олександра Шостак та Інна Власова проходили стажування в рамках програми Erasmus+.

Студенти засвоїли на практиці сучасні методи фітохімічного аналізу, зокрема методи ВЕРХ з мас-дефекацією, проводили дослідження якісного складу та кількісного вмісту БАР рослинних екстрактів з використанням найсучасніших методів.

Студенти навчилися вирощувати клітини шкіри та в подальшому досліджували вплив рослинних екстрактів на мікробіоту шкури та метаболіз БАР шкірою людини (проводили МТТ, SRB аналізи).

Студенти Інна Власова та Олександра Шостак висловлюють подяку ректоратам Національного фармацевтичного університету та Варшавського медичного університету, начальнику відділу міжнародних відносин Ханні Вайтасік (Hanna Wojtasik), кафедрам фармакогнозії НФаУ та фармакогнозії та молекулярних основ фітотерапії Варшавського медичного університету, а саме професорам Себастьяну Граніце (Sebastian Granica) та Якубу Пивоварському (Jakub Piwowarski) за цікаве стажування та надану можливість розвитку практичних навичок та вивченню сучасних підходів до аналізу лікарської рослинної сировини.

 

Print Friendly, PDF & Email