Участь у міжнародних наукових заходах, конференціях та семінарах 

07–09 листопада 2019 р. НФаУ взяв участь у роботі Міжнародної конференції «Modern Molecular-biochemical Markers in Clinical and Experimental Medicine – 2019»

Національний фармацевтичний університет на заході, який відбувся у Празі (Чеська республіка), представили завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики професор Єрьоменко Р.Ф. та завідувач кафедри патологічної фізіології професор Кононенко Н.М.

Конференцію провела компанія European Scientific Center «Biomarkers».

У рамках конференції відбулися засідання сателітних симпозіумів, майстер класів по наступним напрямкам:

 1. Генетичні маркери в діагностиці захворювань систем і органів. ДНК-РНК-молекулярні маркери. Транскрипційні біомаркери.
 2. Лабораторна, персоналізована і трансляційна медицина.
 3. Біологічні маркери в фундаментальній і клінічній медицині (біологічні маркери в кардіології, неврології, біомаркери нейродеструктивних і аутоімунних процесів; захворювань внутрішніх органів, молекулярно-генетичні маркери SNPs).
 4. Біологічні маркери в імунології та алергології.
 5. Біологічні маркери в стоматології (маркери кісткової тканини, запалення, оксидативного стресу, маркери в імплантології). Генетичні маркери в стоматології. Поліморфізм генів асоційованих зі стоматологічними захворюваннями.
 6. Актуальні питання медичної хімії.

Професором Єрьоменко Р.Ф. представлено усну доповідь на тему «Features of frequency distribution of immunogenetic markers of class 1 HLA in children with type 1 diabetes in combination with thyroid pathology introduction».

Професор Кононенко Н.М. зробила доповідь «Significance of gene polymorphism in the development of uterus leiomyoma».

         Також пройдено стажування за науковою програмою «Алгоритм та стандарти норм біологічних показників, що використовуються у новітньому медико-біологічному навчанні».

Отриманий досвід стосовно використання біологічних маркерів у фундаментальній і клінічній медицині дозволить розширити спектр наукових напрямків під час виконання та підготовки магістерських робіт здобувачів вищої освіти.

Встановлення наукової взаємодії та міжнародного співробітництва в галузі вивчення біологічних маркерів в біомедичних науках та фармацевтиці дозволить розширити спектр наукових напрямків роботи лабораторії «Фармакогенетики та генетичної безпеки» ННІ прикладної фармації НФаУ.

Налагодження наукових зв’язків із колегами з країн Європейського Союзу дозволить активізувати видавничу діяльність у сфері дослідження біологічних маркерів в експериментальній і клінічній медицині.


З 21 по 27 жовтня 2019 р. ІПКСФ НФаУ взяв участь у Регіональній конференції Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP) (Анкара, Турція)

Доцент кафедри управління та економіки фармації Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ Артюх Тетяна Олександрівна у складі делегації ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» взяла участь у Регіональній конференції Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP) для Європейського регіону «Delivering primary health care: Pharmacists taking the next leap forward», яка проходила в Анкарі (Турція) з 21.10.2019 р. по 27.10.2019 р. Організаторами заходу виступили FIP за підтримки ВООЗ та TPA (Турецька фармацевтична асоціація). У заході взяли участь представники з 37 країн Європейського регіону.

Артюх Т.О. долучилась до дискусії пленарного засідання, роботі секцій «Pharmacists taking the next leap forward with primary health care» та «Unleash pharmacists’ potential to meet NCD targets by 2025», де обговорені питання забезпечення доступності лікарських засобів для населення в Європейському регіоні ВООЗ, програмного забезпечення в системі mHealth, стратегічного розвитку аптечних закладів з урахуванням ролі фармацевтичного працівника при здійсненні фармацевтичної опіки при не інфекційних захворюваннях, підготовки фармацевтичних кадрів в рамках концепції «Навчання протягом життя» (LLL), тощо.


З 27 квітня по 05 травня 2019 р. відбувся візит делегації Національного фармацевтичного університету у складі декана факультету медико-фармацевтичних технологій професора Набоки О.І., завідувача кафедри клінічної лабораторної діагностики професора Єрьоменко Р.Ф., завідувача кафедри патологічної фізіології професора Кононенко Н.М., завідувача кафедри мікробіології, вірусології та імунології професора Філімонової Н.І. до факультету природничих наук Університету Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва). Університет Вітаутаса Великого входить в Асоціацію європейських університетів, Європейської асоціації міжнародної освіти.

Під час візиту члени делегації взяли участь у роботі ІІІ Міжнародної конференції з біологічних та екологічних наук “Smart Bio”, яка проходила 2-4 травня на базі університету. В процесі конференції делегати виступили з постерними доповідями.

В ході візиту делегації проведені зустрічі та встановлені наукові контакти з представниками вищих закладів освіти Йорданії, Туреччини, Литви, Словаччини, Білорусі.

Делегація НФаУ ознайомилася з напрямками та перспективами розвитку сучасної біологічної науки у світі, новітніми методами наукових досліджень у провідних навчальних закладах світу та засобами повного та всебічного представлення власних наукових досліджень світовій академічній спільноті. Отримали інформаційний обмін досвідом у сфері проведення лабораторних досліджень з метою вивчення впливу екологічних чинників навколишнього природного середовища на перебіг біологічних процесів. Ознайомилися з цікавими науковими результатами у сфері нанотехнологій, біотехнологічних досліджень, молекулярної біології.

На фото зліва направо: проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Она Рагажінскене, проф. Набока О.І., проф. Філімонова Н.І. перед початком  конференції На фото зліва направо: проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Она Рагажінскене, проф. Філімонова Н.І., проф. Набока О.І., проф. Аудріус Сігітас Марушка
На фото зліва направо: проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф.. Набока О.І., проф. Она Рагажінскене, проф. Філімонова Н.І. під час відвідування музею На фото зліва направо: проф.. Філімонова Н.І., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Набока О.І., проф. Кононенко Н.М. під час відвідування музею

 

На фото зліва направо: проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Кононенко Н.М., проф. Набока О.І., проф. Она Рагажінскене, проф. Філімонова Н.І. На фото зліва направо: проф. Філімонова Н.І., проф. Набока О.І., проф. Сауліус Мікевічус, проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф.

Члени делегації зустрілись з професором Сауліусом Мікевічусом – деканом факультету природничих наук університету Вітаутаса Великого; професором Оной Рагажінскене – керівником наукового сектору лікарських (ароматичних) рослин, керівником Каунаського ботанічного саду університету Вітаутаса Великого, віце-президентом Фармацевтичного товариства Литовської Республіки; академіком, професором Аудріусом Сігітасом Марушкою – керівником Центру відкритого доступу з інструментального аналізу на базі  факультету природничих наук, керівником наукової групи з розробки методів інструментального аналізу та їх застосуванню в молекулярному аналізі біологічних об’єктів, синтетичних продуктів та навколишнього середовища.

В ході зустрічі досягнуті домовленості щодо обміну студентами, стажування магістрантів, здійснення сумісних наукових досліджень та публікації їх результатів.

У ході візиту делегація НФаУ відвідала ботанічний сад Університету Вітаутаса Великого та Музей історії медицини та фармації Литви, де ознайомилися з цікавими експонатами, а також з особливостями становлення і організації медичної та фармацевтичної галузі у країнах Європи.

30 листопада – 12 грудня 2018 р. відбулось відрядження доцента кафедри фармацевтичної хімії Таран Катерини Анатоліївни до м. Пуебла, Мексика (Автономний Університет Пуебли – BUAP) з метою стажування, та участі в конференції та робочих столах на тему «Контролювання забруднення навколишнього середовища BUAP CA-256».

Під час відрядження відбувся візит до лабораторії Факультету хімічних технологій (робота у лабораторії з впровадження нових шляхів синтезу іонних рідин /розробці нових аналітичних методи визначення забруднення води та її очищення). Таран К. А. взяла участь у роботі робочих столів з Екологічної Інженерії та «BUAP CA-256», та конференції для студентів бакалаврів /здобувачів післядипломної освіти та викладачів/науковців на тему: «Застосування біполярного плазмового розряду над поверхнею рідини для очищення води від хімічних та бактеріологічних забруднень» та «Драг-дизайн на кафедрах фармацевтичної та медичної хімії Національного фармацевтичного університету», а також у робочій нараді доктора Октавіо Оліварес Ксометл зі здобувачами післядипломної освіти.

За результатами роботи у лабораторії вивчено нові шляхи синтезу іонних рідин; прийнято участь у розробці нових аналітичних методіввизначення забруднення води та її очищення. За результатами співпраці надано до розгляду угоду про співробітництво між Національним фармацевтичним університетом та Автономним Університетом Пуебли.

 

29 листопада – 01 грудня 2018 р. доцент кафедри фармацевтичного маркетингу та менеджменту НФаУ Л. П. Дорохова відвідала Міжнародний конгрес з бізнесу та маркетингу «ICBM’18», який пройшов в Університет Малтепе, Marmara Education Village, м. Стамбул, Туреччина, з доповіддю на тему «Fuzzy models in logistics: approaches and examples».  

 

27-30 листопада 2018 р. завідувач кафедри гуманітарних наук, доцент Філяніна Нелі Миколаївна та доцент кафедри гуманітарних наук Суханова Тетяна Євгенівна прийняли участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Пріоритети наукових досліджень: теоретична і практична складові», яка прийшла в Вищій школі бізнесу, National-Louis University, м. Новий Сонч, Польща.

На конференції були розглянуті питання: пріоритети наукових досліджень: теоретична і практична складові; актуальні проблеми у соціальних та гуманітарних науках; якість в галузі освіти та економічної промисловості; міжнародна співпраця та інтеграція до європейського освітнього простору, сучасні підходи до модернізації структури та змісту освіти. Обговорювали можливості участі в програмах академічної мобільності у сфері освіти в рамках Erasmus+ та ін., було зроблено акцент на сучасні виклики до вищих навчальних закладів, стан вищої освіти на сьогодні, впровадження інноваційних технологій з метою підвищення якості освіти, умови акредитації ЗВО. Велику увагу було приділено питанню організації системи забезпечення якості в ЗВО та досвіду Вищої школи бізнесу м. Новий-Сонч  в цьому питанні.

В конференції взяли участь керівники університету, представники підприємств та компаній, фахівці в галузі стандартизації, сертифікації та якості, викладачі ЗВО з 7 країн світу, зокрема з Польщі, Білорусії, Болгарії, Молдови, Нігерії, України, Грузії.

Під час проходження конференції доц. Філяніна Н. М. презентувала доповідь на тему: «Гуманітарний аспект екологічної освіти» на Пленарному засіданні та під час роботи Секції «Перспективні напрями досліджень в гуманітарних науках», доц. Суханова Т.Є. презентувала доповідь на тему: «Методы исследования поэтических текстов с мифологическими элементами» під час роботи Секції «Перспективні напрями досліджень в гуманітарних науках».

Отримано сертифікати про участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Пріоритети наукових досліджень: теоретична і практична складові», Новий-Сонч, Польща, Вища школа бізнесу, National-Louis University.

 

22-23 листопада 2018 р. асистент кафедри клінічної лабораторної діагностики НФаУ к.мед.н. Литвиненко Г.Л. взяла участь у  IV Міжнародному конгресу Польського товариства громадського здоров’я «Рublic Health and Environment», який відбувся на базі факультету фармації медичного університету м. Вроцлав, Республіка Польща.

Литвиненко Г.Л. виступила з доповіддю: «Laboratory monitoring of surface water pollution in Kharkiv region» (Лабораторний моніторинг забруднення поверхневих вод Харківської області).  Тези доповіді надруковані у науковому журналі Public Health Forum (Польща), долучилась до відкритої наради керівництва Польського наукового журналу «Wiadomości lekarskie», який входить до міжнародної наукометричної бази Scopus; взяла участь у роботі секції неінфекційні хронічні захворювання – економічна загроза країни. Відвідала університетську клініку Вроцлавського медичного університету, ознайомилась з роботою клініко-діагностичної лабораторії клініки.

Литвиненко Г.Л. отримала знання з питання реформування мережі закладів охорони здоров’я Республіки Польща та роботи Польського державного товариства громадського здоров’я, а також отримала нові данні з питання встановлення лабораторного діагнозу у населення, що мешкають у зоні впливу промислових підприємств забруднювачів довкілля, що вживають воду не гарантованої якості з поверхневих джерел водопостачання.

В результаті відрядження відбувся інформаційний обмін досвідом у сфері проведення лабораторних досліджень біологічних рідин людини з метою підтвердження впливу негативних чинників навколишнього природного середовища та незадовільних параметрів мікроклімату приміщень на організм. Проведено зустрічі та встановлені наукові контакти з представниками вищих медичних закладів країн ЄС, зокрема Польщі, Німеччини та Чехії.

Отриманий досвід буде впроваджено у наукову та науково-педагогічну діяльність кафедри клінічної лабораторної діагностики.

 

06 – 11 листопада 2018 р. численна делегація НФаУ (19 викладачів та молодих науковців) взяла участь ІХ міжнародній фармацевтичній конференції «Наука і практика 2018» на базі Литовського університету наук про здоров’я / Lithuanian University of Health Sciences (м. Каунас, ЛИТВА).

Склад делегації НФаУ: завідувач кафедри фармакогнозії проф. Кошовий О. М., професор кафедри фармакогнозії Ільїна Т. В., здобувач по каф. фармакогнозії Михайленко О. О., завідувач кафедри хімії природних сполук проф. Кисличенко В.С., професор кафедри ХПС Журавель І.О., асистент кафедри ХПС Процька В.В., декан фак-тету фарм. технологій та менеджменту Суріков О.О., завідувач кафедри фармацевтичної хімії проф. Георгіянц В.А., доцент кафедри якості, стандартизації та сертифікації ліків Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Міщенко В.А., доцент кафедри ЯССЛ ІПКСФ Савченко Л. П. (2-е місце у номінації «краща наукова доповідь»), завідувач ДНДЛ з контролю якості лікарських засобів Губарь С.М., завідувач кафедри ботаніки проф. Гонтова Т.М., Котова Е.Е. (каф. ботаніки), аспіранти каф. ботаніки Яременко М.С. та  Гордєй К.Р.Колісник Т.Є. (каф. ЗТЛ, переможець серед аспірантів), кафедра  соцфармації  Cурікова І.О.,  аспірант кафедри фармхімії Безрук Іван, студентка Котова С.А. (4 к.).

Проф. Кошовий О. М. та здобувач Михайленко О. О. представили усні доповіді на пленарному засіданні конференції за темами: Pharmacognosy department of the National University of Pharmacy: achievements and prospects of scientific cooperation; The Use of GACP Principles for Cultivation of Iris genus Medical Plants.

На постерній сесії були представлені доповіді:

 • кафедри ботаніки:
 1. Analysis of hydroxycinnamic acids content of the feverfew herb depending on the place of cultivation (Karyna Hordiei);
 2. Perspective for using Acorus calamus leaves in medicine (Maksym Yaremenko);
 3. Development of a procedure for identification of elecampane sesquiterpene lactones by TLC method (Semen Kotov).
 • кафедри заводської технології ліків:
 1. Formulation of sustained release matrix tablets as an approach to improve antidiabetic afficacy of Vaccinium myrtillus leaf extract (Tetiana Kolisnyk);
 • кафедри фармацевтичної хімії:
 1. HPLC and HPTLC methods for the hederacoside C determination in leaves of Hedera helix L., dried extract and some dosage forms (Ivan Bezruk);
 • кафедри якості стандартизації і сертифікації ліків ІПКСФ:
 1. Stability studies of the compounding suspension from stomatitis (Lesya Savchenko)

Професори Георгіянц В.А. та Кошовий О.М. були обрані до складу журі з оцінбвання наукових робіт студентів та молодих науковців.

Делегація НФаУ в повному складі взяла участь у роботі круглого столу спільно з науковцями Литовського університету наук про здоров’я та у цільових групах за напрямками наукових інтересів, де було обговорено перспективи проведення спільних наукових проектів та досліджень.

Всього зроблено вісім усних доповідей, презентовано власні наукові досягнення, отримано досвід щодо сучасних підходів до проведення наукових досліджень. Учасники конференції отримали відповідні сертифікати.

Доповідь Савченко Л. П. отримала 2 місце у номінації «науковці», доповідь Колісник Т. Є. – 3 місце – уномінації «аспіранти». Налагоджено контакти з литовськими та прибалтійськими фахівцями, обговорено перспективи проведення спільних наукових проектів та досліджень.

 

18-30 жовтня 2018 р. – закордонне відрядження до Медичного університету Варни (Болгарія) з метою проходження стажування за грантовою програмою ЕРАЗМУС+ КА 107. Кредитна мобільність (для співробітників) Staff mobility for training в рамках міжінституційної угоди між НФаУ та Медичним університетом – Варна; участь у III форумі з міжнародного партнерства «Внесок міжнародної співпраці у інтернаціоналізацію університетів» та науково-практичній конференції «5-й бізнес-форум з фармації», присвяченій 10-річчю з дня заснування фармацевтичного факультету Медичного університету Варни (помічник ректора Яковлєва О.Ю., начальник відділу з академічної мобільності Скрипник О.О.).

Програма стажування включала:

 • Візит до Міжнародного відділу Медичного університету Варни (знайомство з організацією роботи Університету щодо здійснення PR-стратегії, методи брендування, які використовуються в роботі по залученню потенційних студентів на навчання, форми та види анкетувань під час роботи приймальної комісії та протягом навчання). Знайомство зі Світланою Панайотовою, координатором міжнародної співпраці за програмою «Erasmus+» відділу міжнародних відносин Медичного університету м. Варни, який очолює доктор Анета Докова, зустріч з проректором з міжнародних відносин професором Тодоркою Костадіновою.
 • Візит до фармацевтичного факультету, який відмічає в жовтні 2018 р. 10 років з дня заснування.

Обговорено питання розвитку співпраці із заступником декана факультету, доцентом кафедри медико-біологічних наук науково-дослідного сектора з фармакології, хімії, біохімії та біології Мігленою Тодоровою та професором кафедри біохімії, молекулярної медицини та нутригеноміки Бістрою Галунською, яка в 2017 р. відвідала НФаУ за програмою Еразмус+ з метою викладання лекцій майстер класу англійською мовою для студентів, аспірантів та викладачів НФаУ, а нині є координатором факультету фармації з грантових програм.

Делегація НФаУ також мала можливість взяти участь у науково-практичній конференції «5-й бізнес форум з фармації» (25-27 жовтня), під час якої болгарська сторона презентувала найбільш актуальні та вагомі досягнення в галузі фармації й окреслила перспективні напрямки наукових досліджень з ЗВО-парнтерами за Еразмусом.

Встановлено контакти зі Школою здоров’я Університету м. Сетубал (Португалія) з метою обговорення можливостей співпраці в галузі біотехнології; із кафедрою біохімії фармацевтичного факультету МУ Варни – щодо співпраці в галузі біохімічних досліджень; із кафедрою фармацевтичного менеджменту – щодо співпраці в галузі соціальної фармації.

 

03-07 жовтня 2018 р. делегація кафедри фізики НФаУ у складі: проф. Кокодій М.Г., проф. Тіманюк В.О., проф. Погорєлова С.В. взяли участь у XLIX Міжнародній конференції «Використання лазерів у медицині та біології» / «Application of Lasers in Medicine and Biology» (м. Хайдусобосло, Угорщина).

У межах конференції проводились ІІ Гамаліївські читання за ініціативи директора інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології академіка НАН України В.Ф. Чехуна.

На конференції обговорювались такі теми:

 1. Фотодинамічна терапія (головна тема).
 2. Низькоінтенсивна фототерапія.
 3. Фотодіагностика.
 4. Фотохірургія.
 5. Застосування фотонних технологій у ветеринарії.

Особлива увага приділялася механізмам дії світла на біологічні об’єкти, включаючи людину. Висока ефективність, відсутність негативних побічних ефектів і протипоказань у поєднанні з високою економічністю і малою вартістю роблять фототерапію незамінною у ряді випадків при лікуванні людини.

Під час роботи конференції була проведена виставка нових апаратів для фотомедицини, а також виставка літератури з фотомедицини.

В матеріалах конференції опубліковано 5 доповідей та зроблено 2 усні доповіді.

Участь у конференції дала змогу отримати важливу інформацію про фототерапевтичні апарати для індивідуального користування, а також про методики застосування фотонних апаратів для лікування і профілактики найпоширеніших захворювань людини. У результаті спілкування з учасниками конференції були налагоджені контакти з ученими у цієї галузі з Угорщини, Румунії, Нідерландів, Росії та інших країн.

 

28-30 вересня 2018 р. представники студентського самоврядування Національного фармацевтичного університету взяли участь у семінарі-тренінгу «Лідерська командна робота» / “Leadership-teamwork” (о. Родос, Греція):

– Голова студентського наукового товариства НФаУ Доровський Дмитро Олексійович (5 курс, фармацевтичний факультет);

– Голова студентського парламенту НФаУ Завеля Олексій Ігоревич (3 курс, фармацевтичний факультет, група 16).

Мета відрядження: отримання досвіду в галузі студентського самоврядування, участь у тренінгах щодо підвищення лідерських якостей очолювальників студентських організацій у Всесвітній Школі Лідерства на базі приватної школи “Rodion Pedia.

Студенти НФаУ пройшли майстер-класи з лідерської майстерності, спрямовані на сприяння розвитку творчості та закріпленню духу співпраці між перспективною молоддю й студентами з усіх куточків світу. Участь в заходах взяли професіонали з лайф-коучінгу та адміністративного планування, які вже мають досвід роботи з крупними корпораціями та фірмами. Завдяки проходженню майстер-класів, вирішенню інтерактивних проблем та спеціалізованих ситуаційних задач, молодь з усього світу мала можливість перейняти досвід організаційної роботи від таких успішних компаній як Google, Microsoft, Apple.

За результатами відрядження налагоджено контакти із представниками студентського самоврядування закордонних ЗВО та благочинних організацій; ознайомлено з актуальними проблемами у сучасній громадській діяльності; опановано необхідні навички для подолання проблемних задач. Делегати НФаУ отримали сертифікат про успішно пройдений цикл тренінгів у школі лідерства.

Опанований досвід буде переданий студентам НФаУ задля того, щоб об’єднаними зусиллями сприяти розвитку Національного Фармацевтичного Університету та Харківщини. Олексій Завеля склав офіційний договір про співпрацю між Студентським парламентом НФаУ та Державною благочинною організацією Туреччини.

 

29-30 вересня 2018 р. завідувач кафедри фармакології Національного фармацевтичного університету проф. Штриголь С.Ю. взяв участь у симпозіумі «Пацієнторієнтований підхід до вибору терапії. Оригінали та дженерики», який було організовано фармацевтичною компанією ТОВ «Астеллас Фарма», м. Тбілісі, Грузія.

У роботі симпозіума взяли участь науковці (фармакологи, лікарі, клінічні фармакологи) з України, Грузії, Молдавської Республіки, Білорусі, Казахстану, Узбекістану, Киргизії, Монголії та ін.

Мета симпозіуму – порівняльний аналіз стану фармацевтичних ринків оригінальних препаратів і генериків країн-учасниць симпозіуму, обмін досвідом роботи щодо встановлення еквівалентності оригінальних і генеричних препаратів, аналіз ролі фармакологів в оптимізації фармакотерапії.

Як учасник програми проф. Штриголь С.Ю. виступив із доповіддю «Огляд ситуації з оригінальними та генеричними препаратами в Україні, роль фармаколога в терапевтичному процесі», презентував Україну як країну з розвиненою фармацевтичною промисловістю, розповів про особливості забезпечення пацієнтів лікарськими препаратами (програма «Доступні ліки»), контроль ефективності та безпеки фармакотерапії, Національний фармацевтичний університет як провідний заклад вищої освіти; а також взяв участь у роботі «круглого столу», присвяченого порівняльному аналізу особливостей професійної підготовки фармакологів у країнах-учасницях симпозіуму, обміну досвідом.

 

20-26 вересня 2018 р. делегація Національного фармацевтичного університету у складі: завідувач кафедри товарознавства проф. Баранова І. І., асистенти кафедри Безпала Ю.О. та Халавка М. В., взяла участь у роботі XXI міжнародного симпозіуму Міжнародного Товариства товарознавців і Технологів IGWT «Sustainability, quality and innovation: A Global view of commodity sciences», м. Рим– Гаета, Італія, на базі Department of Business Studies Римського університету / University of Roma.

Проф. Баранова І.І. виступила з доповіддю «Medical devices: experience of implementation of this topic for students of the pharmaceutical direction». Також були представлені постерні доповіді: «Development and formation Pharmaceutical and medical Commodity Science in Ukraine» (автори: Безпала Ю.О., Баранова І.І., Халавка М. В.), «A modern view on the study of the discipline “medical and pharmaceutical commodity science” in the National University of Pharmacy» (автори: Халавка М.В., Бреусова С.В., Заїка С.В., Нікітіна М.В., Семенів Д.В.).

За результатами відряження отримано попередню згоду на внесення до переліку напрямків досліджень осередку Громадської організації «Українське товариство товарознавців і технологів» (колективний член Міжнародного Товариства товарознавців і Технологів IGWT) – «ФАРМАЦЕВТИЧНЕ ТА МЕДИЧНЕ ТОВАРОЗНАВСТВО». Встановлено професійні контакти з представниками напрямку товарознавства з метою майбутньої співпраці: prof. Sabka Pashova (Commodity Science Department, University of Economics in Varna); prof. Zenon Foltynowicz (Faculty of Commodity Science, Poznan University of Economics); prof. Rodica Pamfilie (Faculty of Business & Tourism, Bucharest University of Economics).

 

16 – 22 вересня 2018 р. асистент кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Герасименко О.В. в рамках освітнього гранту взяла участь у навчальному семінарі “Ліпідний метаболізм”/“Lipid Metabolism, організованому Американо-Австрійським фондом (the Salzburg Stiftung of the American Austrian Foundation) для лікарів-науковців, за запрошенням Відкритого Медичного Інституту / Open Medical Institute, м. Зальцбург, Австрія.

У освітньому семінарі прийняли участь 30 лікарів-науковців із 23 країн світу, які були обрані із понад 2300 аплікантів. На семінарі у якості викладачів були залучені: Prof. Philip Barter – президент міжнародного товариства з вивчення атеросклерозу (International Atherosclerosis Society) та професор медицини в університеті New South Wales у Сіднеї, Австралія Antonio M. Gotto – почесний декан медичного університету Weill Cornel в Нью-Йорку, США, Prof. Jenifer Robinson – заступник голови ради Амеріканьскої Ассоціаціі серця та професор кафедри епідеміології та медицини (відділення кардіології), директор центру профілактики оперативних втручань університету Айова, США, Prof. Michal Vrabik – професор внутрішньої медицини 1-го медичного факультету Карлівського університету Charles у Празі, Чеська республіка, Prof. Gilles Lambert – професор клітинної біології і біохімії університету La Réunion Medical School та лідер групи лабораторії Inserm UMR1188 DéTROI, Франція, Prof. Assistant Rekha B.Kumar – асистент професора медицини медичного коледжу Weil Cornel в Нью-Йорку, США.

За програмою семінару асистент Герасименко О.В. прослухала 20 лекцій та представила клінічний випадок пацієнта із злоякісною гіперліпідемією, що перебував на стаціонарному лікуванні у неврологічному відділенні стаціонару ННМК ХНМУ “Університетська клініка”, а також прийняла участь у дискусії робочої групи з питань сімейної гіперліпідемії. Ас. Герасименко прослухала доповіді клінічних випадків всіх інших слухачів семінару та прийняла активну участь у обговоренні підходів до лікування цих хворих.  

Після участі у семінарі асистент Герасименко О.В. склала тест на відмінно та була відзначена у п’ятірці найкращих слухачів курсу, про що отримала відповідний сертифікат.

Асистент Герасименко О.В. пройшла міжнародне стажування у рамках семінару, про що отримала відповідний сертифікат, та була залучена до професійного товариства з вивчення атеросклерозу (International Atherosclerosis Society) та отримала 34 DFP (34 СМЕ години післядипломної освіти лікарів, що були надані Австрійською палатою лікарів).

 

12-14 вересня 2018 р. делегація НФаУ у складі: доценти кафедри заводської технології ліків Маслій Ю.С. та Гербіна Н.А., а також аспірант кафедри Колісник Т.Є. взяли участь у 47-й конференції «Синтез та аналіз ліків» (“Synthesis and analysis of drugs”) на базі факультету фармації Університету ветеринарних та фармацевтичних наук / University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences), м. Брно, Чеська Республіка.

Учасники доповідали на постерній сесії: доц. Маслій Ю.С. з доповіддю на тему «Вибір інтенсивного підсолоджувача у складі лікувальної жувальної гумки, що розробляється» («The choice of intense sweetener in the composition of medicated chewing gum under development») та аспірант кафедри ЗТЛ Колісник Т.Є. з доповіддю на тему «Розробка та оцінка антидіабетичних матричних таблеток пролонгованої дії, що містять рослинний екстракт» (“Design and evaluation of antidiabetic sustained release matrix tablets containing herbal extract”), чому присвячені їх дисертаційні дослідження.

Протягом відрядження делегація НФаУ відвідала кафедру технології ліків Університету ветеринарних та фармацевтичних наук, де ознайомились з організацією навчального процесу, навчальними та науковими лабораторіями, обладнанням та науковими напрямками кафедри.        

За підсумками відрядження отримано відповідні сертифікати та збірник матеріалів конференції з тезами доповідей вищенаведених представників НФаУ. Отримано попередню домовленість щодо можливості подальшої співпраці науковців кафедри заводської технології ліків НФаУ та кафедри технології ліків Університету м. Брно.

 

03-11 вересня 2018 р. – участь у міжнародній конференції Королівського фармацевтичного товариства / The Royal Pharmaceutical Society «Modelling and Experiments in Drug Delivery Systems (MEDDS)» (зав. каф. ЗТЛ проф. Рубан О.А., проф. Вишневська Л.І., зав. каф. АТЛ проф. Половко Т.М., зав. каф. ботаніки проф. Гонтова Т.М., ст. викл. каф. ПФЕ ІПКСФ Яковенко В.К., асистент Халавка М.В. та аспірант кафедри ЗТЛ Яковенко О.В., студентка фармацевтичного факультету Михайлик Д.О.). Під час  роботи workshop аспірант Яковенко О.В. зробив усну доповідь за темою: «Some aspects of the design of an anti-stress medicated chewing gum».

Були представлені постерні доповіді: «Features of treatment of enterobiasis in accordance with the guidelines by Médecins Sans Frontières» – проф. Вишневська Л.І., «Determination of the effect of onium hexafluorosilicates on the properties of gels» – проф. Половко Н.П.

Під час відрядження делегація відвідала Університет Глазго, Лондонську школу фармації, королівський фармацевтичний музей, королівський ботанічний сад, м. Глазго, м. Лондон (Велика Британія).

За результатами відрядження отримано попередню домовленість щодо можливості співпраці НФаУ та Університету Глазго. За результатами відвідування Королівського фармацевтичного товариства узгоджено можливість вступу співробітників НФаУ до ланок товариства, що дасть право отримати доступ до on-lineархівів та безперешкодну можливість публікацій наукових робіт у журналах видавництва Elsevier.

 

2529 серпня 2018 р. професор кафедри фармакоекономіки Бездітко Н.В. взяла участь у роботі щорічного конгресу Європейського товариства кардіологів (м. Мюнхен, Німеччина) у складі делегації українських фахівців в галузі кардіології.

Конгрес вважається найвагомішою подією року не лише в єв­ропейській, але й у світовій кардіології. Участь у конгресі взяли понад 33 тис. учас­ників (лікарів, представників компаній-виробників лікарських засобів і медичної техніки) зі 150 країн світу, у т.ч. більш як 100 лікарів з України.

Нау­кова програма конгресу включала понад 500 симпозіумів та сесій за участю визнаних міжнародних експертів з різних держав. Конгрес висвітлював 400 тем з кардіології та супутнім станам. З програм­ною промовою виступив проф. Юджин Браунвальд (США).

Пленарне засідання на відкритті конгресу було присвячено питанням взаємовідносин академічних установ і компаній-виробників. В перший день було відвідано виставку фармацевтичних компаній, на якій бу­ло представлено найсучасніші лікарські препарати для фармакотерапії серцево-судинних хвороб.

В наступні дні конгресу в рамках «гарячих ліній» були презентовані резуль­тати декількох десятків контрольованих досліджень, що дозволяють отримати докази стосовно доцільності (клінічної та економічної) використання певних ліків при окремих серцево-судинних хворобах, у певних категорій пацієнтів, особливо пацієнтів з коморбідною патологією. Особливої уваги заслуговують дані щодо використання АСК у пацієнтів без факторів ризику, використання агоністів серотонину у пацієнтів з цукровим діабетом, перевагах нових антиагрегантів над антикоагулянтоми прямої дії.

Також відвідано засідання, на яких були опри­люднені нові рекомендації з діагностики та лікування серцево-судинних хвороб у вагітних, первинної профілактики ішемічної хвороби серця, реваскуляризації міо­карда. Особливо важливою подією стала поява нових рекомендацій з лікування артеріальної гіпертензії, в яких певною мірою змінено визначення цільових діапа­зонів АТ у різних демографічних і клінічних категорій пацієнтів.

Загалом відвідано 10 освітніх сесій із загальних питань карді­ології, невідкладної допомоги, медичної статистики, клінічних досліджень, алго­ритмів встановлення клінічного діагнозу, освіти за методом Е-learning.

Отримано доступи до інтерактивних веб-освітніх ресурсів в галузі кардіоло­гії та фармакотерапії серцево-судинних захворювань.

За результатами відрядження отримано сертифікат про підвищення кваліфікації загальним обсягом 32 єв­ропейських кредитів.

 

26-29 червня 2018 р. – участь у науково-практичній конференції «Пріоритети наукових досліджень – 2018: теоретична та практична цінність», Wyzsza Szkola Biznesu – National-Louis University, м. Ополє, Польща (кафедра управління та економіки фармації ІПКСФ НФаУ: Адонкіна Вікторія Юріївна, Артюх Тетяна Олександрівна, Зарічкова Марія Володимирівна, Музика Тамара Федорівна).

За підсумками відрядження отримано відповідні сертифікати та збірник матеріалів конференції з тезами доповідей представників НФаУ, який також розміщений на сайті WSB-NLU. Збірнику присвоєно індекс ISBN.

 

26 – 29 червня 2018 р. – участь у міжнародній конференції “Пріоритети наукових досліджень: теоретична і практична цінність» на базі Вищої школи бізнесу – Національний університет Луїса, (доц. каф. Українознавства та латинської мови Литвиненко Ольга), виступ з доповіддю на тему «Клічний відмінок як засіб формування граматичної компетентності на початковому етапі вивчення української мови як іноземної». м. Новий Сонч, Польща.

 

17 – 28 травня 2018 р. участь у міжнародній науковій конференції «ISROR 23rd Annual Meeting» Міжнародного товариства з фармакоекономіки та досліджень (професор кафедри клінічної фармації та клінічної фармакології Доброва В.Є.), м. Балтимор, Меріленд, США.

 

13 – 18 травня 2018 р. участь у міжнародній конференції «Responsible and Innovative Research for Environmental Quaility» (асистент кафедри соціальної фармації Проскуріна Я.О.), м. Рим, ІТАЛІЯ.

 

7 – 9 травня 2018 р. участь у міжнародній конференції «CREDENCE Summit Meeting» (доцент кафедри фармакотерапії Трищук Н.М., молодший науковий співробітник Боцула І.В.), м. Прага, ЧЕХІЯ. Детальніше

 

22 – 27 квітня 2018 р. участь у 27-му конгресі Європейського ринологічного товариства (кафедра клінічної фармації та клінічної фармакології: проф. Зупанець І.А., доц. Зупанець К.О., доц. Шебеко С.К., асистент. Жулай Т.С.), м. Лондон, ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. Детальніше

 

11 – 15 квітня 2018 р. участь у міжнародній конференції для студентів-фармацевтів «Be in progress – 3» (асистент кафедри біотехнології, аспірантка Соловйова А.В., студенти: Бойко Н.В. (4 к. ССО, гр. 2, Фарм. фак-тет №3); Кириченко В.А. (3 к., гр.1, фак-тет ПФУА ,ТПКЗ); Гнатюк О.С. (2 к., гр.8, Фарм. фак-тет №1); м. Люблін, ПОЛЬЩА.

 

22 березня 2018 р. завідувач кафедри клінічної фармації та клінічної фармакології  професор Зупанець І.А. та доцент кафедри Зупанець Є.О.  відвідали Ризький медичний університет (ЛАТВІЯ), де відбулась зустріч  Асоціації Фармакологів Латвії з  компанією BIONORICA. Проф. Зупанець І.А. виступив з доповіддю «Три кита раціональної фітотерапії», яка викликала бурну дискусію щодо фітонирінгу та доказової бази під час використання фітотерапії.

 

12 – 14 березня 2018 р. участь у міжнародній конференції «PRO2TECT and INNO2VATE Investigator Refresher Meeting» за запрошенням Akebia та IQVIA (кафедра фармакотерапії: завідувач, проф. Кіреєв І.В., доцент Трищук Н.М.), м. Прага, ЧЕХІЯ. Детальніше

 

19-24 лютого 2018 р. делегація спіробітників кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації відвідали науково-дослідний центр компанії BIONORICA в м. Інсбрук (АВСТРІЯ). Компанія BIONORICA – один з лідерів в галузі створення лікарських засобів рослинного проходження, а також засновником фітонірінгу у світі, що, безперечно, підтверджує високу якість виготовлених фітопрепаратів. Кафедра клінічної фармакології та клінічної фармації плідно співпрацює з компанією щодо питань створення й апробації нових лікарських засобів.

 

21 – 23 лютого 2018 р. участь у міжнародній конференції молодих вчених –хіміків «Chem CYS 2018» за запрошенням Молодіжного відділу Фламандського Королівського хімічного товариства (Jong-KVCV) (кафедра фармацевтичної хімії: завідувач, проф. Георгіянц В.А., доценти кафедри Бевз Н.Ю. та Гарна Н.В., завідувач ДНДЛ з КЯЛЗ  Губарь С.М., аспіранти НФаУ: Безрук І.В., Доброва А.О.; кафедра ЯССЛ ІПКСФ: зав. каф., проф. Гарна Н.В., доц. Міщенко В.А.), м. Антверпен, БЕЛЬГІЯ

 

22 – 26 січня 2018 р. участь у міжнародному форумі «Інформаційні екологічно безпечні біотехнології в галузі агропромислового виробництва країн Балтії» за запрошенням «International Consulting Institute» (зав. каф. фізичної та колоїдної хімії, проф. Кабачний В.І.), м. Вільнюс, ЛИТВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image_pdfimage_print