В роки незалежної України

У 1991 р. Харківський фармацевтичний інститут (ХФІ) одним із трьох перших вищих навчальних закладів із числа 900 вищих навчальних закладів СРСР отримав статус акредитованого на союзному рівні.

У 1992 р. ХФІ реорганізований в Українську фармацевтичну академію (УкрФА).

 
 

У 1994 р. УкрФА акредитована за найвищим IV рівнем акредитації.

 
 

У 1999 р. навчальний заклад набув статусу Національної фармацевтичної академії України.

 
 

У 2002 р. ВНЗ реорганізований в  Національний фармацевтичний університет (НФаУ).

Згідно з рейтингом ЮНЕСКО з 200 кращих університетів держави Національний фармацевтичний університет має один з найвищих показників якості науково-педагогічного потенціалу – 91%. Серед медичних вищих навчальних закладів України НФаУ посідає 4-тє місце.

 

У 2004 р. – до 350-річчя міста Харкова та на честь 200-ліття заснування вищої фармацевтичної школи в Україні, благодійний фонд випускників НФаУ подарував університету архітектурно-скульптурну композицію «Фармація у віках», якій немає аналогів ні в нашій країні, ні за рубежем. До композиції входять бронзові фігури аптекаря, Панацеї, постаті студента і студентки на фоні земної кулі – “Молодість фармації”.

Скульптурний комплекс «Фармація у віках» (2004 р.)

 

2005/2006 н.р. був знаменним як для нашого колективу, так і для всієї фармацевтичної громадськості України. На високому рівні проведені VI Національний з’їзд фармацевтів України, святкування 200-річчя Національного фармацевтичного університету і 200-річчя започаткування державної підготовки фармацевтичних кадрів в Україні. Відбулася також презентація першого видання «Фармацевтичної енциклопедії».

 

У вересні 2010 р. НФаУ за традицією приймав делегатів VII-го з’їзду фармацевтів України. Перший день з’їзду почався з відкриття в стінах НФаУ Музею історії фармації, а також скульптурної композиції “Особистості фармації” (зображені перший ректор НФаУ М.О. Валяшко і ректор 70-х рр. Д.П. Сало), створеної скульптором О. Гурбановим. Ключовим програмним питанням з’їзду стало прийняття Етичного кодексу фармацевтичних працівників.

 

19 – 21 травня 2015 р. НФаУ успішно пройшов завершальний етап сертифікаційного аудиту Системи управління якістю в міжнародній системі сертифікації DQS відповідно до стандарту ISO 9001:2008. Це символічна віха – офіційне визнання, що НФаУ працює за міжнародними стандартами.

Ректор НФаУ В.П.Черних обраний академіком НАН України. Це перший у вітчизняній історії приклад предстваництва фармації у академічній науці. 

2015 р. – знаменний рік для фармацевтичної спільноти – ми святкували 210 років започаткування фармацевтичної освіти в Україні. На честь цієї події випущена власна оригінальна марка НФаУ.

 

Значними подіями 2016 р. для наукової фармацевтичної спільноти України стали VIII-й Національний з’їзд фармацевтів (13-16 вересня) та VII-й Національний конгрес патофізіологів України з міжнародною участю «Патофізіологія і фармація: шляхи інтеграції»(5-7 жовтня), які відбулися в стінах НФаУ.

Високим державним визнанням стала Грамота Кабінету Міністрів України колективу НФаУ за вагомий внесок у розвиток фармацевтичної галузі, національної освіти і науки, високі трудові досягнення (№ 26604 від 8.09.2016 р.). Університет двічі отримав почесне звання «Лідер вищої освіти України» Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – день студента 2016 та 2017» (17-19.11.2016 р. і 6-8.04.2017 р).

 

2017 р. – відбулися перші в історії НФаУ вибори ректора. Університет очолила доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України А.А. Котвіцька.

 

2018 р. – НФаУ підтвердив відповідність системи управління якістю  ISO 9001:2015.


2019 р.– 20 вересня фармацевтична спільнота святкували професійне свято та 20-річчя заснування Дня фармацевтичного працівника України.


Сьогодні НФаУ співпрацює з 77 ЗВО та науковими установами 37 країн світу;

є членом Великої Хартії європейських університетів,

Європейської асоціації фармацевтичних факультетів,

Міжнародної фармацевтичної асоціації, Європейської асоціації університетів та ін.


Результати діяльності НФаУ

Print Friendly, PDF & Email