Вчені НФаУ внесли потужний вклад у розробку методів лікування коронавірусної хвороби

Нещодавно закінчилися клінічні випробування препаратів Корвітин та Квертин українського виробника ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» як засобів лікування COVID-19.

Ідею використання кверцетину для лікування атипової пневмонії на фоні коронавірусної хвороби було висунуто професором Ігорем Зупанцем. Із огляду на ступінь поширення і серйозність коронавірусної хвороби, науковий супровід клінічних досліджень проводився провідними фахівцями України в області інфекційних хвороб та клінічної фармакології (професор Ольга Голубовська і професор Ігор Зупанець).

За результатами дослідження було доведено, що додавання препаратів Корвітин® та Квертин до засобів базової терапії зумовлює істотне прискорення відновлення функції легень при атиповій пневмонії. На підставі отриманих у клінічному дослідженні даних до інструкцій для медичного застосування лікарських засобів Корвітин® та Квертин було додано нове показання «У складі комплексного лікування пневмонії, яка викликана коронавірусною інфекцією COVID-19, у дорослих» та затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2021 року № 587.

Таким чином, лікарські засоби Корвітин® та Квертин одними з перших в Україні отримали підтверджене відповідно до сучасних вимог право на використання при пневмонії, яка викликана коронавірусною інфекцією COVID-19, а наукова ідея втілилася у життя.

Print Friendly, PDF & Email