Відновлення інституту

У 1944 р. інститут реевакуйовано до Харкова. Будинок на вулиці Мельникова, 12 був напівзруйнований. Директором інституту знову призначили доцента Ю. Г. Борисюка. У роки війни німецькі окупанти пограбували і знищили майже все на кафедрах. Інституту повністю вдалося зберегти тільки бібліотеку – як наукову, так і підручники з усіх предметів.

У зимовий період 1944 – 1945 навчального року через відсутність палива ледве підтримувалося навчальне життя інституту, а для проведення наукової роботи зовсім не було умов. Загальна сума збитків, спричинених німецько-фашистськими загарбниками інституту, досягла 378 730 рублів.

 

 

До 1945 р. колективи кафедр разом із студентами, в основному, були зайняті відновленням лабораторій, аудиторій і створенням необхідних умов для навчальної і наукової роботи.

Важливим елементом навчального процесу були дві виробничі практики. Першу практику студенти проходили в аптеках після шостого семестру протягом дев’яти тижнів. Її метою було ознайомити майбутніх фахівців з особливостями роботи фармацевта і надати їм можливість надбати професійних навичок. Наступна практика тривала одинадцять тижнів, її проводили після восьмого семестру. У ході цієї практики студенти вивчали основи управління аптекою, роботу контрольно-аналітичних лабораторій з виготовлення галунових препаратів. У звітах керівництва інституту зазначалося, що в перші роки після повернення вузу з евакуації практика студентів в аптеках проводилась у більш сприятливих умовах, ніж виробнича практика на заводах і лабораторіях, які найбільше з фармацевтичних установ постраждали під час німецької окупації.

У грудні 1945 р. сталася знаменна для ХФІ подія – відбувся перший повоєнний випуск спеціалістів. Війна внесла свої корективи в навчальний процес, тому черговий випуск ХФІ припав на зимовий час. Тоді, в 1945 р., диплом про закінчення вузу одержало 50 чоловік; четверо з них завершило навчання з відзнакою, 30 – з середньою оцінкою «відмінно» та «добре», 16 мали середній бал «задовільно».

Print Friendly, PDF & Email