З 24 по 28 квітня 2017 р. НФаУ відвідали викладачі фармацевтичного факультету Медичного університету Варни (Болгарія)

Захід відбувся відповідно до двосторонньої угоди між Національним фармацевтичним університетом та Медичним університетом Варни (Болгарія) в рамках гранту на здійснення викладацької діяльності за програмою ERASMUS+ Staff mobility for teaching (грант ERTC 17/06.03.2017).

Медичний університет Варни представляли професор кафедри біохімії, молекулярної медицини та нутригеноміки Бістра Калчева-Галунська та доцент кафедри медико-біологічних наук, науково-дослідний сектор з фармакології, хімії, біохімії та біології Міглєна Тодорова.

З метою наукового консультування щодо подальшої співпраці та сумісних наукових досліджень болгарська делегація у ході візиту до НФаУ відвідала наступні кафедри НФаУ:

– клінічної фармакології та клінічної фармації (зав. каф. – проф. І.А. Зупанець)

– хімії природних сполук (зав. каф. – проф. В.С. Кисличенко)

– фармакогнозії (зав. каф. – доц. О.М. Кошовий)

– біохімії (зав. каф. – проф. А.Л. Загайко)

– фармакології (зав. каф. – проф. С.Ю. Штриголь)

– фармацевтичної хімії (зав. каф. – проф. В.А. Георгіянц)

25-26 квітня професор кафедри біохімії, молекулярної біології та нутригеноміки фармацевтичного факультету Медичного університету Варни Бістра Калчева-Галунська презентувала студентам, аспірантам та молодим науковцям НФаУ 4 лекції майстер-класу.

Лекції були прочитані за темами «Некальціємічні ефекти жиророзчинного вітаміну холекальцеферолу»; «Недостатність вітаміну D: визначення, оцінка, наслідки, фактори ризику»; «Нова біохімічна роль жиророзчинного вітаміну менахінону»; «Стратегії подолання дефіциту вітамінів D3 та K2». Лекції були прочитані англійською мовою.

27 квітня болгарська делегація розпочала наукову співпрацю сумісно з кафедрою ХПС на базі привезеної з Болгарії сировини.

Професор Бістра Калчева-Галунська поділилася враженнями від візиту до НФаУ. Вона, зокрема, відзначила, що вже більше десяти років її запрошують читати лекції у провідних університетах Європи, але це її перший візит до України. За її спостереженнями, між студентами різних країн немає різниці, молодь усюди досить мотивована та активна. Різниця полягає в методиці навчання самих вищих навчальних закладів. Наприклад, в Болгарії немає дистанційного навчання в області фармації. Професор Бістра Калчева-Галунська також поділилася своїми добрими враженнями від рівня як науково-викладацького складу НФаУ, так і матеріально-технічної бази університету. Вона зазначила, що, на її думку, керівництво НФаУ проводить перспективну політику співпраці з іноземними вишами.

На початку цього року Медичний університет Варни відвідали з циклом лекцій викладачі НФаУ – доцент кафедри хімії природних сполук Л.В. Ленчик та доцент кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації В.В. Прописнова. Професор Бістра Калчева-Галунська дуже вдоволена, що мала можливість нанести українським колегам відповідний візит.

За результатами візиту болгарської делегації є декілька пропозицій щодо подальшої співпраці між нашими навчальними закладами, а саме:

можливість розміщення публікацій у науковому журналі Медуніверситету Варни «Scripta Scientifica Pharmaceutica»