З нагоди 65-річчя доктора фармацевтичних наук, професора кафедри фармакогнозії Національного фармацевтичного університету Ковальової Алли Михайлівни

Ковалева А.МАлла Михайлівна Ковальова – це талановитий педагог і науковець, яка протягом багатьох років успішно поєднує плідну педагогічну працю з науковими дослідженнями. Вона займається системним фітохімічним дослідженням рослин; створенням та розробкою методів стандартизації рослинних лікарських препаратів різної фармакотерапевтичної дії; морфолого-таксономічними та хемотаксономічними дослідженнями видів рослин флори України та суміжних країн. Є автором і співавтором понад 750 наукових праць, в тому числі понад 60 патентів, 6 монографій, 300 статей, 6 навчальних посібників, 9 навчально-методичних рекомендацій, 4 науково-методичних рекомендацій; співавтор понад 30 лікарських препаратів, серед них – оригінальний препарат Піфламін, який випускався промисловістю (регістр. № 441 в Україні, 2005).

Широкий світогляд, глибина дослідницької думки дозволили підготувати Аллі Михайлівні 1 доктора і 7 кандидатів фармацевтичних наук. Вона є членом Американської асоціації фармакогностів – American Society of Pharmacognosy (2007).

А. М. Ковальова з відзнакою закінчила Харківський фармацевтичний інститут за спеціальністю «Фармація» (1973), працювала районним рецептаром центральної районної аптеки № 208 м. Донецька (1973 – 1978). З 1979 року працює на кафедрі фармакогнозії НФаУ: асистентом (1979), доцентом (1991), професором (з 2003).

Захистила кандидатську дисертацію на тему «Фармакогностическое исследования видов родов горох и вика» у 1988 році, докторську дисертацію на тему «Фармакогностическое исследование видов семейств Fabaceae, Asteraceae, Convallariaceae и Apiaceae, перспективы их применения в медицине» – у 2002.

У 2003 році А. М. Ковальова отримала звання доктора фармацевтичних наук, з 2004 року і по теперішній час займає посаду професора кафедри фармакогнозії НФаУ.

Професор Ковальова А.М. вимогливий і уважний науковий керівник, чуйна, принципова людина, яка по праву користується глибокою повагою студентів, колег по кафедрі фармакогнозії, співробітників НФаУ, фармакогностів всієї України. Вона була офіційним опонентом багатьох дисертаційних робіт.

Нагороджена почесними грамотами НФаУ, МОН України (2006, 2011), Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації (2005); Дипломом фіналіста конкурсу в номінації «Кращий інноваційний проект біофармацевтичного кластеру» в Міжнародному конкурсі інноваційних проектів «Харківські ініціативи» (2010); Золотим знаком і Золотим дипломом за I місце у Національній першості з аналітики по Україні (2012); Дипломом учасника Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації» (2011); Срібним знаком і Срібним дипломом за II місце у номінації «Фармацевтичні науки» XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і шляхи розвитку сучасної охорони здоров’я» (Лондон — Київ, 2011); Бронзовим знаком і Бронзовим дипломом за III місце у рамках проекту «Чемпіонат світу, континентальні, національні і регіональні першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти (Лондон, 2012); Дипломом ювіляру України «За віддане служіння Україні» (2011); Дипломом учасника проекту «Обличчя України. Імена. Портрети. Долі» за вагомий внесок у розвиток суспільства (2011).

28 серпня 2016 року Алла Михайлівна Ковальова відсвятувала день народження. З нагоди свята колектив кафедри фармакогнозії та уся спільнота НФаУ щиро вітає Аллу Михайлівну з ювілеєм і зичить їй здоров’я, щастя, наснаги, натхнення, багато років подальшої плідної праці на благо фармації.