Завдання для 8 класу

 

  1. Новорічна хімія.

Денис та Мар’янка зацікавилися, за допомогою яких хімічних сполук  було створено феєрверк, що прикрасив новорічне свято. А ви можете допомогти  вирішити це питання?  Для цього наведіть по 1 прикладу таких сполук. (їхні формули та назви).

Завдання для 8 класу

Дайте відповіді на питання:

А) До якого класу неорганічних сполук вони належать.

Б) Як можна отримати ці сполуки? Наведіть по 1 прикладу.

В) Розташуйте формули наведених вами сполук у порядку збільшення відносної молекулярної маси.

 

  1. Сторінками історії.

Алхіміки зображували речовини, хімічні елементи і хімічні реакції  алегоричними малюнками. Прикладом такого зображення є «Рука філософа»,  яке зустрічаємо у мініатюрі «Хімічної та медичної збірки» XVII-XVIII сторіччя (Німеччина).

Завдання для 8 класу

Упишіть назви речовин та хімічні формули, які відповідають назвам.

Зображення Назва речовини Формула
1  Корона та місяць
2  Зірка
3  Сонце
4  Ліхтар
5  Ключ
6 Риба та вогонь

 

  1. Краса каменю.

Цей метал відомий ще з давнини. Іноді у минулому його використовували як гроші, з нього робили прикраси, знаряддя праці, а також використовували його дуже відомий сплав. Завдяки своїм властивостям і зараз цей метал та його сполуки і сплави мають широке використання.

Два дуже красиві кольорові мінерали містять у складі цей метал. Якісний склад мінералів однаковий, а кількісний відрізняється. Крім металу X у складі мінералів є елемент, який є самим розповсюдженим у земній корі У, елемент, який утворює самий легкий газ Z та ще один елемент-неметал Q, який має декілька алотропних модифікацій (графіт, алмаз, фулерени). Масові частки металу у мінералах дорівнюють 57,76% та 55,49%. Масові частки неметалу Q – 5,41% та 6,94%, масові частки елементу Y – 36, 04% та 0,37%  Молярні маси мінералів дорівнюють відповідно 222 г/моль та 346 г/моль.

Зробіть відповідні розрахунки та запишіть формули і назви мінералів.

 

 

Print Friendly, PDF & Email