Жувальні гумки у боротьбі з COVID-19

Під час пандемії COVID-19 у більшості з нас змінилися спосіб життя та деякі звички. Ми раніше купували та вживали жуйку перед зустріччю з друзями, побаченнями, після прийому їжі та ін., бо ж хотілося мати свіжий подих. А що ж тепер? Навчання та робота на відстані, соціальна дистанція, захисні маски. Необхідність у жуйках за нових умов практично «відпала».

Жувальні гумки у боротьбі з COVID-19

Що ми знаємо про жувальну гумку?

  1. Це унікальний «продукт» – ми вживаємо в їжу не сам продукт, а лише ті добавки, які в ньому містяться (до 20% від жувальної маси).
  2. Це профілактика карієсу (за рахунок додавання антисептичних та антибактеріальних компонентів).
  3. Має велику кількість варіацій смаку.
  4. Це також інноваційна форма доставки деяких лікарських речовин до організму, разом із таблетками, сиропами тощо.

Вакцинація проти COVID-19 допомогла створити імунітет, загальмувати пандемію, але мало вплинула на передачу хвороби. Навіть повністю вакциновані люди можуть інфікуватися, нести вірусне навантаження та передавати хворобу далі.

Вченими зі Школи стоматологічної медицини Пенна, з Медичної школи Перельмана, з Інституту Вістар та Фраунгофера, США, запропонований недорогий засіб до арсеналу проти пандемії COVID-19 у вигляді жувальної гумки з противірусною дією, яка допоможе знизити передачу інфекції.

Розробники відзначили, що вірус розмножується в слинних залозах, і коли інфікована людина чхає, кашляє або говорить, вірус може поширюватися і вражати інших людей. Нова жувальна гумка дає можливість нейтралізувати вірус у слині та скоротити джерело передачі вірусу. У якості противірусного компоненту розробниками використано рослинний білок ACE2, який запобігає потраплянню вірусу до клітини та його розмноженню.

Наразі дослідницька група працює над отриманням дозволу на проведення клінічних випробувань, щоб оцінити, чи є підхід безпечним та ефективним.

Вчені говорять: «Ми вже використовуємо маски та інші фізичні бар’єри, щоб знизити ймовірність передачі хвороби, а новітня жувальна гумка може бути використана як додатковий інструмент у цій боротьбі».

https://www.sciencedaily.com/releases/2021/12/211203151425.htm

Print Friendly, PDF & Email