4 березня відзначають Всесвітній день боротьби з ожирінням. Це нагадування про ризики для здоров’я, що тягне за собою надлишкова маса тіла, а також про необхідність формувати здорові харчові звички на всіх етапах життя. 60 % українців мають надлишкову масу тіла, а 25 % — ожиріння. Про це свідчать результати дослідження поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні у 2019 році (STEPS).
За даними першого в Україні дослідження поширеності надлишкової маси тіла та ожиріння у дітей молодшого шкільного віку, проведеного в межах Європейської ініціативи ВООЗ, з-поміж українських дітей 6–8 років надлишкова маса тіла спостерігається у 23 %, з них 9 % мають ожиріння, а 3 % — тяжке ожиріння.
Надлишкова маса тіла та ожиріння збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету II типу, деяких видів раку, а також негативно впливають на стан опорно-рухового апарату та загальне самопочуття.
04 березня 2025 року в межах заходів «НФаУ на стороні здоров’я» був проведений галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з ожирінням «ЧОМУ ВАЖЛИВО ДБАТИ ПРО ЗДОРОВУ МАСУ ТІЛА!». Організатором заходу виступила кафедра фізичної реабілітації і здоров’я Національного фармацевтичного університету. На семінарі з доповідями щодо актуальних питань ожиріння були присутні близько 15 учасників, науковці, науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти. Були представлені доповіді щодо актуальних питань ожиріння.