07 березня 2024 р. відбувся форум «ФАРМА@ФОКУС НА ПАЦІЄНТА 2024. ФАРМАКОНАГЛЯД»

Фармаконагляд: ацієнт, лікар, фармацевт, виробник лікарських засобів – побудова ефективної взаємодії. Кадрове забезпечення

07 березня відбувся форум «ФАРМА@ФОКУС НА ПАЦІЄНТА 2024. ФАРМАКОНАГЛЯД», організований ДП «ДЕЦ МОЗ України» у партнерстві з ТОВ «УкрКомЕкспо». Його учасниками стали представники МОЗ України, ДП «ДЕЦ МОЗ України», Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Центру громадського здоров’я України, представники фармацевтичних виробництв, закладів охорони здоров’я, самоврядних організацій, наукова, освітянська спільнота.

Національний фармацевтичний університет, експертний хаб у сфері фармацевтичної освіти, представляла в. о. ректора Алла Котвіцька, яка взяла участь у панельній дискусії щодо кадрового забезпечення системи вітчизняного фармаконагляду.

Вимоги наявності фахівців, які здійснюють фармаконагляд, визначена наказом МОЗ України від 27.12.2006 № 898. Проблематика, яку підкреслюють освітяни, полягає у тому, що хоча наразі процес фармаконагляду є обов’язковим, у законодавстві відсутня вимога мати відповідну освітню спеціалізацію з фармаконагляду до фахівця, який його здійснює.

Таким чином, рішення щодо відповідного кадрового забезпечення потребує унормування. Освітяни пропонують кілька варіантів підготовки/перепідготовки фахівців за вторинною спеціалізацією «Фармаконагляд» із подальшим присвоєнням професійної кваліфікації «Професіонал з фармаконагляду».

  • Підготовка уповноважених на здійснення фармаконагляду фахівців, як правило, лікарів (6 місяців).
  • Покладення функцій з фармаконагляду на фармацевтів клінічних, посади яких вже введені у закладах охорони здоров’я, з підготовкою протягом 3 місяців.
  • Підготовка фармацевтів, які займаються питаннями фармаконагляду у лікувально-профілактичних закладах (6 місяців).
  • Підготовка/перепідготовка фахівців, уповноважених за фармаконагляд на фармацевтичних підприємствах.

НФаУ оперативно реагує на зміни державної політики щодо кадрового забезпечення галузі охорони здоров’я. Відповідно до наказу МОЗ України від 23.01.2024 № 112 на рівні післядипломної підготовки розроблена авторська програма спеціалізації «Фармаконагляд».

 

До теми:

08 лютого 2024 р. між Державним експертним центром та Національним фармацевтичним університетом підписано Меморандум про співпрацю (посилання).

 

Print Friendly, PDF & Email