«ФАРМАЦЕВТИЧНА ОСВІТА В УКРАЇНІ: СУЧАСНА КОНФІГУРАЦІЯ»
За підтримки Міністерства охорони здоров’я України, на базі ДП «Державний експертний центр» МОЗ України 10 квітня 2025 року в Києві відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «ФАРМАЦЕВТИЧНА ОСВІТА В УКРАЇНІ: СУЧАСНА КОНФІГУРАЦІЯ».
Ініціатором запровадження нового щорічного всеукраїнського заходу виступив Національний фармацевтичний університет. Інформаційну підтримку заходу надало видання thePharmaMedia.
Мета конференції – проведення науково-практичної дискусії з проблемних питань і перспектив розвитку фармацевтичної освіти в Україні.
Формат заходу, як дискусійного майданчику, став сприятливим для ефективної комунікації зацікавлених сторін. Подія привернула увагу суспільства: широкого кола фармацевтичної громади, освітян і науковців закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, які забезпечують підготовку фахівців з фармацевтичною освітою, галузевих роботодавців, самоврядних організацій. До участі у конференції долучилися представники органів влади та громадських професійних об’єднань; практичної фармації та аптечного сектору, самоврядних організації.
Робочий старт конференції надали привітання від Сергія КУЗЬМІНИХ, голови підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та Сергія УБОГОВА, начальника управління медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України.
Конференція відбулася у форматі панельної дискусії за двома блоками.
Доповідачами блоку 1 «Тенденції розвитку, особливості організаційно-правового забезпечення фармацевтичної освіти в Україні» виступили Алла КОТВІЦЬКА, в.о. ректора Національного фармацевтичного університету, з доповіддю: «Фармацевтична освіта України: сучасна конфігурація»; Роман ІСАЄНКО, голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, з доповіддю: «Роль Держлікслужби в освітньому процесі»; спікерами – Сергій УБОГОВ, начальник управління медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України, Михайло ПАСІЧНИК, заступник директора ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Леся ОЛІЙНИК, генеральний директор ДНП «Центр тестування» при МОЗ України; Олександр ШМАТЕНКО, начальник кафедри військової фармації Української військово-медичної академії.
Блок 2 «Сучасний стан кадрового забезпечення фармації. Актуальні питання присвоєння професійних кваліфікацій. Роль громадських організацій у підготовці фармацевтичних кадрів відкрив вітальним словом Дмитро ЛЯХ, заступник голови Національного агентства кваліфікацій, доєднавшись до роботи конференції онлайн. З доповідями виступили Інна ОСАДЧУК, членкиня Національного агентства кваліфікацій, з доповіддю: «Присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти: можливості та виклики» (онлайн); Юрій ВДОВИЧЕНКО, голова Галузевої ради з розроблення професійних стандартів у сфері охорони здоров’я, з доповіддю: «Формування Національної системи кваліфікацій та розроблення професійних стандартів у сфері охорони здоров’я»; Валентина ЙОВЕНКО, керівник відділу корпоративних комунікацій мережі аптек «АПТЕКА 9-1-1», з доповіддю: «UPTEKA: АКАДЕМІЯ РОЗВИТКУ 9-1-1 Корпоративна програма для розвитку співробітників»; Віталія КРАСУЛЯ, старший фахівець відділу з підбору та адаптації АТ Farmak, з подовіддю: «Farmak PRO майбутнє: зі студентами і для студентів»; Ірина СУВОРОВА, директор ГС «Аптечна професійна асоціація України», з доповіддю: «Фармацевтична освіта та практична підготовка: крок до якісної фармацевтичної допомоги». Також до спікерів доєдналася Лариса ПРОСЯНИК, голова правління ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «КУМ ДЕО».
Загалом до роботи конференції долучилися майже 50 учасників наживо та понад 200 осіб онлайн. І Всеукраїнська науково-практична конференція «ФАРМАЦЕВТИЧНА ОСВІТА В УКРАЇНІ: СУЧАСНА КОНФІГУРАЦІЯ» стала значною фармацевтичною подією року для проактивних зацікавлених сторін, професіоналів фармацевтичного сектора сфери охорони здоров’я.
Була реалізована унікальна можливість почути від експертів аналітичні огляди та обговорити у дискусіях конфігурацію фармацевтичної освіти в Україні, останні тенденції та перспективи її розвитку.