Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня психічного здоров’я

Психологічною службою Національного фармацевтичного університету 10 жовтня 2023 р. проведено науково-практичний семінар до Всесвітнього дня психічного здоров’я «Ментальне здоров’я особистості у кризовому суспільстві».

З вітальним словом для учасників семінару виступила проректор закладу вищої освіти з  науково-педагогічної роботи професор Інна Владимирова, яка окреслила, цей дань покликаний звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.

За ініціативи першої леді  Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору. До цього проєкту долучився і НФаУ.

Захід зібрав понад 200 учасників, представників закладів вищої та фахової передвищої освіти, практичних психологів, військових тощо.

Практичний психолог вищої категорії Пляка Любов Володимирівна та голова Студентського наукового товариства Олена Мала представили спільну доповідь «Збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу НФаУ в умовах воєнного стану».

Спікерами заходу також були представники національних шкіл з проблем психічного здоров’я та психологічного благополуччя:

• Хомуленко Тамара Борисівна, завідувач кафедри практичної психології ХНПУ імені Г.С. Сковороди, доктор психологічних наук, професор, засновник школи психосоматичної феноменології вищих психічних функцій «Психологічна готовність до життя після війни»
  • Помиткін Едуард Олександрович, провідний науковий співробітник відділу психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих ім. Івана Зязюна НАПН України доктор психологічних наук, професор, засновник наукової школи «Психологія духовності особистості» «РОЛЬ ОСВІТИ У ЗБЕРЕЖЕННІ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ»
  • Балабанова Любов Матвіївна, професор кафедри педагогіки та психології Харківської державної академії фізичної культури, доктор психологічних наук, професор «Захист та збереження внутрішнього світу людини у кризові часи»
  • Данченко Ірина Олександрівна, професор кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського суспільства» та соціально-гуманітарних дисциплін Державного біотехнологічного університету, доктор педагогічних наук, доцент «Ментальне здоров’я як невід’ємний елемент соціальної зрілості особистості»
  • Богдановський Сергій Олегович, нейропсихолог, викладач кафедри прикладної психології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна «Техніки когнітивно-поведінкової терапії щодо регуляції емоційного стану»

Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.