14 травня 2025 року доцентом кафедри організації, економіки та управління фармацією ІПКСФ НФаУ, практичним психологом Наталією ТЕТЕРИЧ було проведено тренінг станів «Психологічна стійкість в умовах війни: як дбати про ментальне здоров’я» серед представників громад харківського регіону. Всього на заході були присутні 41 особа.
Під час проведення тренінгу спікером було підкреслено підвищену актуальність психологічної стійкості для громадян України в сучасних військових умовах для нашої країни.
Зокрема, спікером було детально висвітлено фактори дестабілізації психічної стійкості, ускладнені військовими діями, за якого кожен вітчизняний громадянин може переживати безліч негативних станів, що призводять зрештою до психологічного виснаження, підвищення розвитку тривожних розладів, втрати внутрішньої опори та сенсу життя, розпачі, депресій тощо, які розвиваються на фоні хронічних стресів.
В ході проведення тренінгу спікером було висвітлено характерні ознаки психологічної стійкості, та основні фактори, які її визначають. Також спікер звернула ретельну увагу учасників тренінгу на найбільш характерні ознаки, які властиві людям з низьким рівнем психологічної стійкості.
Особливої уваги спікер приділила обґрунтуванню таких факторів психологічної стійкості, як локус контролю та життєстійкість. В ході тренінгу слухачами було опрацьовано ключові засоби для виходу з будь-якого негативного життєвого сценарію та формуванню стійкості.
Таким чином, учасниками тренінгу в ході тренінгу було опановано основні засоби та прийоми, направлені на підвищення психологічної стійкості під час та після війни.
Тренінг пройшов у довірливій та теплій атмосфері зворотної комунікації та став для учасників важливою психологічною підтримкою в емоційно-жорстких реаліях сьогодення.