15 травня 2018 р. у НФаУ відбулася XVII Міжуніверситетська науково-практична конференція іноземних студентів підготовчих факультетів та відділень «Шлях у науку: перші кроки»

Захід традиційно проводить кафедра фундаментальної та мовної підготовки і факультет з підготовки іноземних громадян НФаУ. Як відомо, перші студенти-іноземці з’явилися в Національному фармацевтичному університеті у 1960 році. За більш ніж півсторіччя в університеті була напрацьована потужна матеріальна, методична база та успішний досвід.

У роботі конференції взяли участь представники з 28 країн: Алжир, Гвінея, Гана, В’єтнам, Єгипет, Ізраїль, Ірак, Іран, Йорданія, Китай, Конго, Кот-д’Івуар, Ліван, Мадагаскар, Республіка Мальта, Марокко, Нігерія, Палестина, Сенегал, Сирія, Індія, Судан, Таджикистан, Туніс, Туреччина, Уганда, Узбекистан, Еквадор.

Представники цих держав – студенти підготовчих відділень та факультетів провідних вишів Харкова: Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, Харківського національного медичного університету, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», Харківського державного університету харчування та торгівлі, Національного технічного університету «ХПІ», Харківського національного університету будівництва та архітектури, Харківської державної академії фізичної культури, Національного фармацевтичного університету.

У рамках XVII конференції було представлено 15 доповідей:

• «Скільки важить повітря?» (Ель Фарді Абделхаді (Марокко), НФаУ);
  • «Проблема безпритульних тварин» (Заафан Хожар (Марокко), Іфтахі Яссін (Марокко), НФаУ);
  • «Стрес і сучасний світ» (Абделілах Бентікук (Марокко), Ашраф Рахмун (Марокко), Фатіма Захра Захір (Марокко), НФаУ);
  • «Шафран: корисні властивості та застосування» (Малаіфард Навід (Іран), ХНУ ім. Каразіна);
  • «Кібербезпека» (Баркан Уссама (Марокко), Маждубі Аднан (Марокко), НТУ «ХПІ»);
  • «Цікаві факти про серце людини» (Алжаех Мустафа (Йорданія), ХДАФК);
  • «Досягнення ядерної фізики в сучасній медицині» (Жохжух Мохамед Амін (Марокко), Муніб Лайла (Марокко), ХНАДУ)
  • «Сучасні жінки-вчені ісламського світу» (Алі Ахлам (Єгипет), ХНМУ);
  • «Імунотерапія раку: проблеми та рішення» (Фаухам Аісса (Марокко), Алазіз Сара (Марокко), НФаУ);
  • «Зародження мови хімії» (Азувіке Учечі Блессинг (Нігерія), ХНМУ);
  • «Арабський кінь як складовий елемент національної культури Марокко» (Табіті Юссеф (Марокко), ХДУХТ);
  • «Метали в організмі людини» (Діане Башир (Гвінея), ХНАДУ);
  • «Походження і значення деяких арабських імен» (Хебуіз Фатіма Еззахраа (Марокко), ХНУБА);
  • «Марокко: культура і мода» (Саддікі Асмаа (Марокко), ХДУХТ);
  • «Ізмір – перлина Егейського моря» (Севме Беркан (Туреччина), ХНУБА).

Після завершення засідання всі доповідачі отримали сертифікати та тези доповідей.