16 червня 2024 р. Держлікслужбою України з лікарських засобів проведено робочу нараду з удосконалення нормативних документів з виготовлення та забезпечення якості лікарських засобів в умовах аптеки

НФаУ-практичній фармації

Співорганізатором наради виступив Національний фармацевтичний університет.

Нараду проведено під головуванням заступника начальника Держлікслужби Геннадія ВОВКА. В Робочій нараді взяли участь представники регуляторних органів України, громадських організацій, фармацевтичних промислових підприємств та аптек.

Від НФаУ у нараді взяли участь в.о. ректора проф. Алла КОТВІЦЬКА, завідувачі кафедр фармацевтичної хімії проф. Вікторія ГЕОРГІЯНЦ, аптечної технології ліків проф. Лілія ВИШНЕВСЬКА, організації та економіки фармації проф. Ганна ПАНФІЛОВА, соціальної фармації доц. Аліна ВОЛКОВА, проф. кафедри аптечної технології ліків , проф. Наталя ПОЛОВКО.

Вікторія ГЕОРГІЯНЦ представила доповідь з напрацюваннями науковців НФаУ щодо удосконалення діючих документів та їх модифікацію з урахуванням вектору Євроінтеграції. Зокрема, групою науковців представлено оновлену монографію ДФУ «Нестерильні фармацевтичні препарати, виготовлені в аптеках», що увійшла у Доповнення ДФУ 2.7 та проєкт Настанови «Належна практика виготовлення лікарських засобів в закладах охорони здоров’я». До розробки залучено представників практичної фармації. Запропоновано концепцію імплементації вимог ЄС щодо виготовлення та контролю якості фармацевтичних препаратів, виготовлених в аптеках.

Учасники наради відзначили сучасність представлених документів та необхідність внесення відповідних змін і у інші нормативні акти.