16 травня 2024 р. проведено освітній семінар на тему: «Особливості організації роботи аптеки в умовах воєнного стану»

16 травня 2024 р. доц. Аліною Волковою та проф. Ганною Панфіловою проведено освітній семінар на тему: «Особливості організації роботи аптеки в умовах воєнного стану».

Цей семінар є третім із циклу освітянських семінарів, які організовані співробітниками нашого університету за активною участю та підтримкою відділу практики, працевлаштування та кар’єрного зростання.

На семінарі були присутні фармацевтичні працівники, науково-педагогічні працівники українських ЗВО (Івано-Франківський національний медичний університет, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця), здобувачі вищої освіти.

Питання організації ефективної роботи аптечних закладів, а саме надання доступної фармацевтичної допомоги зацікавило фахівців з різних регіонів країни — м. Харків та Харківська область, м. Умань Черкаська область, м. Кропивницькій, м. Івано-Франківськ та Івано-Франківська область, м Волочиськ Хмельницька область, м. Трускавець Львівська область, м. Слов’янськ Донецька область, м. Тернівка Дніпропетровська область, Миколаївська область та ін.. У роботі семінару також приймали участь фармацевти, що тимчасово знаходяться за кордоном (Німеччина, Чехія).

З вітальним словом до учасників семінару звернулась завідувачка кафедри організації та економіки фармації проф. Ганна Панфілова та завідувачка кафедри соціальної фармації доц. Аліна Волкова. У промові було наголошено про необхідність підвищення кваліфікації фармацевтичних працівників за умов змін у законодавчому на нормативно-правовому регулюванні роботи аптек, а також формування сучасного соціального профілю аптечних закладів.

Професором Ганною Панфіловою було висвітлено питання досвіду організації надання фармацевтичних послуг за кордоном, як сучасного напрямку роботи аптек.

Доцентом Аліною Волковою велика увага приділялась розгляду питань змін у законодавчому на нормативно-правовому регулювання роботи аптек, а саме відпуску ліків за електронними та паперовими рецептами, відповідальності фармацевтів, впровадженню нових форм обслуговування відвідувачів, організації праці та безпеки фармацевтів за умов воєнного стану тощо.

У відео форматі були представлені запитання від фармацевтів, що були пов’язані з організацією роботи аптеки у нічний час, допомоги волонтерським організаціям, перспективам розвитку електронної рецептури в Україні, запровадження додаткових фармацевтичних послуг та ін.

Наприкінці семінару доц. Аліна Волкова відповіла на багато інших запитань, що стосувалися різних напрямків організації роботи аптечних закладів в умовах воєнного стану в Україні. Семінар пройшов у дружній та теплій атмосфері.

Всі учасники семінару взяли активну участь у дискусії та обговоренні різних проблем вітчизняної фармації, поділилися досвідом обслуговування відвідувачів в ці складні часи. Фахівці високо оцінили рівень організації та проведення семінару, про що свідчать високі бальні оцінки, які отримали спікери за результатами обробки анкет зворотного зв’язку.