17 травня 2024 р. пвідбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією

17 травня проведено галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією “ВИМІРЮЙ І КОНТРОЛЮЙ АРТЕРАЛЬНИЙ ТИСК, ЖИВИ ДОВШЕ!”

17 травня у світі відзначається Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією. Вперше цей день пройшов 14 травня 2005 року.

Артеріальна гіпертензія є патологічним станом організму, який проявляється стійким підвищенням артеріального тиску вище 139/89 мм рт.ст. Постійне підвищення тиску може призвести до гіпертонічної хвороби, що є однією з основних причин передчасних смертей у всьому світі. Саме серцево-судинні захворювання займають перше місце серед причин інвалідності та смертності у нашій країні. Серед причин інвалідності переважають ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба і судинні поразки мозку.

17 травня 2024 року в рамках заходів «НФаУ на стороні здоров’я» був проведений галузевий науково-практичний онлайн-семінар ВИМІРЮЙ І КОНТРОЛЮЙ АРТЕРАЛЬНИЙ ТИСК, ЖИВИ ДОВШЕ!”. Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ. На семінарі були присутні близько 20 учасників, науковці, науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти.

Були представлені доповіді щодо питань артеріального тиску та рухової активності у дорослих і дітей; ролі раціонального харчування та фізичних навантажень у профілактиці артеріальної гіпертензії; гіпертензія та вагітність; важливість профілактики захворювань тощо.

Більше інформації на сайті кафедри нормальної та патологічної фізіології