Колегія Міністерства охорони здоров’я України – Виїзне засідання на базі Національного фармацевтичного університету
18 вересня 2024 р. на базі Національного фармацевтичного університету відбулося виїзне засідання Колегії Міністерства охорони здоров’я України під головуванням Міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка. До Національного фармацевтичного університету прибули начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Олена ЛОГВИНОВА, директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Тетяна ДЕМЕНКО, а також члени Колегії МОЗ України – Роман Ісаєнко, голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Михайло Бабенко, директор ДП «Державний експертний центр МОЗ України» та Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.
Під час засідання Колегії МОЗ України було розглянуто стратегічні напрями розвитку фармацевтичної освіти, проєкт яких, за дорученням Міністра охорони здоров’я України був розроблений групою експертів МОЗ України за напрямом «Фармація. Клінічна фармація. Клінічна фармакологія» за головуванням в.о. ректора Національного фармацевтичного університету Алли КОТВІЦЬКОЇ та науковою спільнотою НФаУ.
В.о. ректора Національного фармацевтичного університету Алла КОТВІЦЬКА представила стратегічні напрями розвитку фармацевтичної освіти в Україні: забезпечення кадрами фармацевтичного сектора сфери охорони здоров’я; підвищення якості фармацевтичної освіти; розвиток наукових досліджень; міжнародне співробітництво та обмін досвідом; розбудова академічної культури та доброчесності у фармацевтичній освіті.
Засідання Колегії завершилося затвердженням рішення про погодження представлених стратегічних напрямів розвитку фармацевтичної освіти в Україні, зокрема щодо запровадження дуальної форми здобуття освіти за спеціалізацією «Фармація» спеціальності «Фармація, промислова фармація» з 2025/2026 навчального року та підготовки відповідних пропозицій до Міністерства освіти і науки України щодо внесення змін до відповідного стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня; опрацювання питання створення та функціонування навчально-виробничих аптек при університетських лікарнях (університетських клініках); перегляду структури та змісту тестових компонентів Єдиного державного кваліфікаційного іспиту та ліцензійного іспиту Крок. 3 Фармація й розробки Положення про авторів та рецензентів тестових завдань; напрацювання методики проведення аналізу потреб галузі охорони здоров’я у фармацевтичних кадрах.
Напередодні ювілейного 25-ого Дня фармацевтичного працівника України Віктор Ляшко вручив почесну грамоту Міністерства охорони здоров’я України колективу Національного фармацевтичного університету за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі, значні досягнення та з нагоди професійного свята, а також вручив подяки Кабінету Міністрів України та почесні грамоти й подяки Міністерства охорони здоров’я України працівникам Національного фармацевтичного університету.
У рамках візиту Міністр охорони здоровʼя України Віктор ЛяшкО відвідав історичні пам’ятки, що була відкриті до 100-річчя Національного фармацевтичного університету – «Капсулу часу» та скульптурну композицію «Феномен наук про здоров’я», яка символізує вдячність людства лабораторним тваринам за внесок у наукові відкриття й стала першою в Україні.
Міністру охорони здоровʼя України була представлена навчально-наукова тренінгова лабораторія медико-біологічних досліджень, яка була створена у 2019 р. і об’єднала віварій, тренінговий центр та Центральну науково-дослідну лабораторію. Сьогодні вона є науково-методичним та експериментальним центром університету для проведення досліджень із розробки фармацевтичних субстанцій, лікарських засобів та вивчення їх фармакологічних властивостей; фундаментальних досліджень з експериментальної біохімії, гематології, патоморфології тощо. Матеріально-технічна база навчально-наукової тренінгової лабораторії медико-біологічних досліджень відповідає сучасним стандартам належної лабораторної практики (GLP).
Під час візиту Міністра охорони здоровʼя України науковці також презентували розробки, створені у НФаУ для забезпечння потреб військових – «PLANTOR» – оригінальний представник нової фармакологічної групи гемостатиків контактної дії (гемостопів), «ГЛЮЦИНКОВІТ» – препарат нової групи фригопротекторів, що збільшує опірність організму до впливу холоду та «ГЕМОСТАТИК» – бинт гофрований, кровоспинний засіб місцевої дії з антисептичним ефектом, призначений для зупинення зовнішньої кровотечі.