20 травня 2025 року в НФаУ відбувся круглий стіл з громадского обговорення освітньої програми «Фармація» спеціальності І8 Фармація спеціалізації І8.01 Фармація другого (магістерського) рівня

20 травня 2025 року відбувся круглий стіл з громадского обговорення освітньої програми (ОП) «Фармація» спеціальності І8 Фармація спеціалізації І8.01 Фармація другого (магістерського) рівня.

У засіданні круглого столу взяли участь члени проєктної групи та представники різних груп стейкхолдерів – здобувачі вищої освіти, роботодавці, викладачі. Вікторія ГЕОРГІЯНЦ, як гарант освітньої програми, надала інформацію стейкхолдерам щодо новацій в ОП 2025 року: введення обов’язкового освітнього компонента для чоловіків «базова  загальновійськова підготовка», зменшення обсягу вибіркових дисциплін, переведення освітніх компонентів з вибіркових до нормативних з урахуванням сучасного розвитку та потреб фармації. Також надала інформацію щодо розроблення нового стандарту вищої освіти за спеціальністю І8 Фармація.

Учасники круглого стола відзначили лідерську роль НФаУ у фармацевтичній освіті України, високий рівень підготовки здобувачів вищої освіти за освітньою програмою, її сучасність та актуальність, сучасну матеріальну базу, потужний науково-педагогічний колектив, унікальне методичне забезпечення, надання професійних та соціальних компетентностей. Унікальним у цьому році було те, що практично всі стейкхолдери були випускниками НФаУ.

Представники практичної фармації вкотре відзначили задоволеність випускниками ОП Фармація, їхній високий рівень знань і легку адаптацію до професійної роботи, відзначили сучасний вектор освітньої програми на забезпечення якості та введення освітніх компонентів, що допомагають соціальній адаптації випускників. На засіданні круглого стола роботодавців представляли: Ірина СУВОРОВА, директор ГС «Аптечна професійна асоціація України», Наталія АНДРІЄНКО, начальник  Державної служби України з лікарських засобів у Полтавській області, Юлія ЗАКРИВИДОРОГА, завідувачка аптеки № 9 «Головна аптека», Леся САВЧЕНКО, фахівчиня з фармаконагляду ТОВ «Гледфарм ЛТД», Артем МИГАЛЬ, старший інженер лабораторії синтезу АФІ ПАТ «Фармак». Високо оцінили збалансованість програми, рівень підготовки та готовність до професійної діяльності Дар’я АНТОНЕНКО, випускниця 2024 року, фармацевт-інтерн, медичний представник компанії «Дельта Медікел», а також Тетяна АРТЮХ, член проєктної групи, заступник директора ІПКСФ НФаУ.

На засіданні були присутні здобувачі вищої освіти з різних курсів: Тетяна МАТУС, Аміра АВАД (член проєктної групи), Катерина МАРУЩАК, Ія ЖУКОВСЬКА, Катерина МАРЧУК. Вони відзначили задоволеність рівнем та змістом навчання, можливістю поєднувати навчання з громадською діяльністю та науковими дослідженнями, високо оцінили свою готовність до професійної діяльності. Пролунали схвальні відгуки стосовно появи з-поміж обов’язкових освітніх компонентів «тимбілдинг», «біофармація, нутриціологія», а також можливість обрати для вивчення такі компоненти, як інструментальні/хроматографічні методи досліджень. Основним побажанням була можливість набуття практичних навичок студентами, що перебувають у м. Харкові. Також студенти відзначили побажання щодо введення вибіркових освітніх компонентів психологічної підтримки та адаптації.

Вікторія КУЗНЄЦОВА, проректор з освітньо-наукової роботи, подякувала роботодавцям за сприяння в організації відпрацювання студентами практичних навичок на їх базах, усім членам проєктної групи – за постійний монторинг ОПП, а також у відповідь на побажання студентів запропонувала внести до каталогу вибіркових дисциплін додатково освітній компонент «ментальне здоров’я». Пропозиція була прийнята всіма учасниками схвально

Учасники круглого столу обговорили проблеми та виклики сучасної фармацевтичної освіти, тенденції розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я в умовах війни та перспективи більш тісної інтеграції освіти  і практики.