22 квітня 2021 р. відбувся міжуніверситетський науково-практичний семінар «Перспективи розвитку парадигми підготовки фахівців для сфери охорони здоров’я»

У зв’язку з карантинними заходами семінар було проведено дистанційно. Організаторами заходу виступили кафедра менеджменту та публічного адміністрування, кафедра клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету та кафедра хіміко-фармацевтичних дисциплін КЗВО «Рівненська медична академія».

Учасниками семінару – представники Національного фармацевтичного університету; КЗВО «Рівненської медичної академії»; Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова; ДЗ «Луганський медичний університет»; Харківської державної академії фізичної культури; ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана»; Харківської медичної академії післядипломної освіти; Київського національного університету культури та мистецтв; Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Харків); Львівської медичної академії ім. Андрія Крупинського; НУ «Чернігівська Політехніка»; Київського національного торговельно-економічного університету; Житомирського базового фармацевтичного фахового коледжу; Івано-франківського національного медичного університету; Київського національного університету ім. Тараса Шевченка; Херсонського державного університету; Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ; Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Міжнародного науково-технічного університету ім. академіка Юрія Бугая.

Мета заходу – розгляд і аналіз перспектив розвитку парадигми підготовки фахівців для сфери охорони здоров’я.

У рамках семінару були заслухані доповіді:

1. Козирєва О. В. – доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Сучасні тенденції менеджмент-освіти в підготовці сучасного працівника галузі охорони здоров’я в Україні
  2. Доброва В. Є.доктор фармацевтичних наук, професор кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Освітня підготовка професіоналів з клінічних досліджень: реалії, виклики та перспективи».
  3. Штрімайтіс О. В.кандидат фармацевтичних наук, магістр-професіонал з клінічних досліджень кафедри хіміко-фармацевтичних дисциплін КЗВО «Рівненська медична академія» (м. Рівне). Доповідь за темою «Комунікативний менеджмент у практичний фармації».
  4. Сумець О. М. доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Сучасні моделі розвитку професійних компетентностей фахівців сфери охорони здоров’я».
  5. Пропіснова В.В. кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Досвід організації дистанційного освітнього процесу з біомедичних дисциплін».
  6. Коляда Т. А. – кандидат юридичних наук, доцент кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Модель фахівця в галузі охорони здоров’я».
  7. Зоідзе Д. Р. – кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Ризик-менеджмент клінічних досліджень: сучасні тенденції».
  8. Сагайдак-Нікітюк Р. В. – доктор фармацевтичних наук, професор кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Підходи до управління відходами закладів охорони здоров’я».
  9. Світлична К. С. – кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Аудити клінічних випробувань».
  10. Ковальова В. І. – кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Роль педагогіки співробітництва в умовах розвитку інформаційного суспільства».
  11. Глєбова Н. В. – кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Організаційні аспекти дистанційного навчання в університетах під час карантину».
  12. Шуть О. Ю. – кандидат фармацевтичних наук, викладач кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Практичні аспекти організації дистанційного навчально процесу».
  13. Миколенко О. П. – кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та публічного адміністрування Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Доповідь за темою «Топ-10 навичок фахівців сфери охорони здоров’я (за матеріалами Всесвітнього економічного форуму)».

Отриманими результатами можна вважати відпрацьовані під час дискусу шляхи розвитку компетенцій медичних працівників, які обіймають керівні посади у вітчизняних закладах охорони здоров’я; розглянуті основні моделі набуття та розвитку професійних компетенцій, можливості їхньої зміни в умовах пандемії та цифрових трансформацій світового ринкового простору.