Сьогодні наш український стяг майорить по всьому світу. Під його кольорами Збройні Сили України мужньо боронять рідну землю, захищаючи кожного з нас від агресора. Кожен наш воїн, кожна наша воїтелька носять цей прапор у серці, знаючи, що за ними стоїть ціла країна.
Під цим стягом наші спортсмени здобувають перемоги на міжнародних змаганнях та Олімпіадах, піднімаючи наш прапор на найвищі щаблі п’єдесталів пошани. Їхні досягнення надихають нас на нові звершення та вкотре доводять, що українці — нація сильних, талановитих і незламних людей.
Кольори, які зображені на українській символіці, розшифрувати дуже просто, але їхнє позначення має глибокий зміст. Синій колір – символізує ЧИСТЕ(!) небо, а жовтий – пшеничні поля, що говорить про плідність та багатство української землі.
До речі, крім цього, Pantone присвятили Україні два кольори, які символізують свободу та дію. Відтінки прапора отримали назви: вільний синій (freedom blue) та енергійний/спонукаючий до дій жовтий (energising yellow).
Прапор України у сьогоднішньому вигляді було затверджено у 1992 році Верховною радою. Однак його історія розпочалася ще під час революції 1848-1849 рр., коли Головна Руська Рада у Львові (перша українська політична організація у Галичині) прийняла жовто-синє поєднання кольорів прапора. Ці кольори досить швидко поширилися на українські землі, які на той час входили до складу Австро-Угорщини, а після революції 1905-1907 років у росії – і в Наддніпрянській Україні.
Вже через 11 років Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор Української Народної Республіки, який був жовто-блакитним (жовтий – зверху, блакитний – знизу). Його значення було таким:
– жовтий, золотий – символізував Творця, Бога-отця та взагалі – Вищу Духовність;
– синій – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони не зловживатимуть.
Але у такому вигляді прапор проіснував недовго і в період правління Гетьманату Павла Скоропадського його знову змінили на синьо-жовтий.
Після приходу радянської влади український прапор було повністю змінено, а історичні жовто-сині кольори не поширювалися аж до проголошення незалежності України у 1991 році, після чого у 1992 році було затверджено синьо-жовтий державний прапор України.
З давнини, а особливо зараз, в усьому світі синьо-жовтий колір нашого стяга уособлює сміливість, незалежність, демократичні цінності й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові. І це, звичайно, ж колір нашої перемоги, яку впевнено наближають наші Збройні сили України, усі працівники на фронті і в тилу, наші міжнародні партнери! І вона неодмінно буде за Україною!
Студентське самоврядування НФаУ бажає, щоб кожен з нас з гордістю носив цей прапор у своєму серці, пам’ятаючи про наші корені, наші здобутки та нашу спільну мету — вільну, незалежну та процвітаючу Україну.
З Днем Державного Прапора, рідна Україно! Нехай наше небо завжди буде мирним, а наша земля — квітучою!