До ювілею директора Коледжу НФаУ Т.С. Прокопенко.

Академічна спільнота Коледжу НФаУ та Національного фармацевтичного університету щиро вітають шановну Тіну Сулейманівну Прокопенко з Днем народження.

Тіна Сулейманівна Прокопенко, директор Коледжу НФаУ, кандидат фармацевтичних наук, доцент, викладач-методист, Заслужений працівник фармації України.

Закінчила Харківський фармацевтичний інститут (1982 р.). Працювала: провізором аптеки № 47 м. Харків (1982 –1987 рр.); у Харківській медичній академії післядипломної освіти на посаді лаборанта (1987 р.), асистента (1990 р.), старшого викладача (1993 р.).

У 1996 р. захистила дисертацію на тему: «Дослідження біологічно активних речовин рослин роду живокіст».

З 1997 р. – директор Харківського хіміко-фармацевтичного технікуму (нині Коледж НФаУ) та одночасно доцент (з 1998 р.) кафедри якості, стандартизації та сертифікації ліків Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ.

Була вченим секретарем науково-методичної комісії з фармації Міністерства  освіти і науки України (2000–2015 рр.).

2002 р. присвоєно педагогічне звання «викладач-методист», а 2009 – звання «Заслужений працівник фармації України».

Нагороджена Почесними грамотами МОН та МОЗ України, Харківської обласної ради та НФаУ.

Автор близько 100 наукових і навчально-методичних праць, керівник розробки Галузевих стандартів.

З 2017 р. є членом робочої групи Науково–методичної ради з  розробки стандартів освіти нового покоління.

Т.С. Прокопенко – науковець, керівник, адміністратор, викладач, педагог, методист, чарівна жінка, мати трьох дітей. Коли її запитують, як їй вдається все встигати, вона відповідає: «Мабуть з Божої допомоги та за підтримки оточення. Поряд зі мною завжди були розумні, відповідальні, завзяті люди, фахівці своєї справи. Також моя сім`я, адже невичерпним джерелом моїх сил, мого натхнення завжди були і будуть мої дві дочки та син, а тепер вже і троє онуків».

Життя неодноразово змінювало її плани та мрії. Був час – вона збиралася стати вчителькою, потім лікарем, однак Тіна Сулейманівна ніколи не пожалкувала про свій остаточний вибір професійного напрямку – фармацію. Зараз для неї, як для директора фармацевтичного коледжу, викладацька, педагогічна та адміністративна діяльність важать не менш ніж наукові дослідження. Свій науковий досвід Тіна Сулейманівна використовує у викладацькій діяльності. Новий напрям її досліджень — фармацевтична освіта та кадрове забезпечення.

Тіна Сулейманівна Прокопенко зазначає, що сучасна освіта направлена не на здобуття комплексу знань, а на вміння їх використовувати.

«Сьогодення стрімке, швидко змінюється, а об’єм знань постійно оновлюється. «Навчання протягом життя» — це не просто гасло, а необхідна реальність. Наша молодь мобільна, вимоглива, не боїться змін, шукає кращі варіанти працевлаштування, тому ми повинні це враховувати при підготовці фахівців до професійного життя. Наша мета – сформувати фахівця, який буде користуватися попитом на ринку праці», — розповідає Тіна Сулейманівна.

Підготовка фахівців у коледжі проводиться відповідно складових галузевих стандартів вищої освіти України, розробниками яких були викладачі Коледжу НФаУ. Стандарти розроблені на єдиній методологічній основі зі застосуванням компетентністного підходу.

21 серпня Тіні Сулейманові Прокопенко виповнюється 60 років.

Академічна спільнота Коледжу НФаУ та Національного фармацевтичного університету щиро вітають шановну Тіну Сулейманівну Прокопенко з Днем народження. Бажають їй здоров’я та добробуту, любові та натхнення у будь-якій справі. Нехай її кожний новий день буде цікавим та плідним у колі однодумців та щасливої родини.

Матеріали за темою:

Навчання протягом життя – необхідна реальність

image_pdfimage_print